10 sposobów na skuteczny nagłówek, część II

Potrzebujesz nagłówka, który przyciągnie uwagę i będzie się dobrze klikał? Dziś kolejne.

6. Tajemna wiedza.

Często zakładamy, że inni ludzie wiedzą więcej od nas. Jeśli przed budką z kebabami jest duża kolejka, prawdopodobnie pomyślimy, że mają naprawdę dobre mięso. Założymy, że ludzie, którzy tam stoją, o tym wiedzą. A przecież mogą szukać na ślepo, podobnie jak my!

W świecie tekstowym również szukamy sygnałów, które powiedzą nam, że gdzieś ktoś poznał wyjątkowe informacje, które pomogą uporać się z naszymi problemami. Znalazł sposób, który pozwala osiągnąć coś szybciej niż standardowymi metodami. Używaj sformułowań, które zapowiadają tego typu wiedzę.

– Sekret mocnych włosów, sprawdź sam!

– Poznaj tajemnicę sukcesu Marka Zuckerberga

– Wiemy jak pomóc Ci zmniejszyć opłaty za prąd

7. Przesadny entuzjazm.

Jesteśmy w coraz większym stopniu odporni na komunikaty reklamowe, ale zadziwiająco słabo radzimy sobie z zapewnieniami. Czytelnik, który zobaczy nagłówek taki jak w przykładach do punktu powyżej może mieć wątpliwości. Mocny i prosty komunikat wzmacniający i potwierdzający prawdziwość tych słów powinien go jednak przekonać do kliknięcia. Zwłaszcza, jeśli wyrażony będzie w odpowiednio entuzjastyczny sposób.

– Sekret mocnych włosów. To naprawdę działa!

– Sekret szczupłych modelek – jedz i chudnij! To możliwe!

8. Droga na skróty.

Metoda podobna do “tajemnej wiedzy”. I tu, i tam chodzi o znalezienie rozwiązania, które pozwoli szybciej osiągnąć pożądany rezultat. Różnica polega na tym, że w “drodze na skróty” mówimy wprost, że czytelnik osiągnie go szybko.

– Szybki sposób na zarabianie przez Internet

– Szybka metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów

– Schudnij szybko przed Sylwestrem!

9. Mało znany sposób.

Jeśli wszyscy z czegoś korzystają, to jak tu się wyróżnić? Najlepiej znaleźć mało popularną, ale skuteczną metodę na rozwiązanie naszego problemu. Obiecaj, że ta, o której piszesz, jest właśnie taka. Może być mało znana, bo dopiero została odkryta i opracowana. Może być też wręcz przeciwnie – jest stara jak świat, ale niewielu do niej dotarło, wątpią w jej skuteczność, i tak dalej. Widzisz, że wciąż poruszamy się po okolicy nieznanej, “tajemnej wiedzy”?

– Mało znany sposób na trądzik

– Nieznana metoda walki z łysieniem

10. Raz na zawsze.

Czego się boisz, jeśli jesteś nastolatkiem kupującym maść na pryszcze? Że nie pomoże. Albo że za jakiś czas problem znów będzie się dotyczył. Potrzebujesz leku, który rozwiąże go raz na zawsze. Jeśli jakiś nagłówek obiecuje tak działający specyfik, to czemu nie miałbyś go sprawdzić?

– Pozbądź się łupieżu raz na zawsze

– Raz na zawsze pozbądź się zbędnych kilogramów

– Pożegnaj na zawsze problemy z cerą!

Na dziś to tyle. Wciąż jeszcze zostało mi w zanadrzu kilka sposobów na nagłówki, więc spodziewaj się wkrótce części trzeciej. Jeśli masz swoje metody, o których czytałeś lub które wypróbowałeś z powodzeniem – pisz w komentarzach. Przydadzą się i mnie, i innym czytelnikom.

Do przeczytania!

Artur Jabłoński

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Copywriting: