Aplikacje na MacBooka, które musisz zainstalować przy pierwszym uruchomieniu

Przesiadka na MacBooka to ekscytująca przygoda. Dla kogoś, kto do tej pory nie miał styczności z systemem operacyjnym Apple odkrywanie rządzących nim reguł zajmie trochę czasu (i będzie kosztować nieco nerwów).

Problemy osładzają aplikacje! Sam odkrywam coraz to nowsze i ciekawsze jako świeżo upieczony Macuser, dlatego dziś przygotowałem dla Ciebie zestawienie tych, które zainstalowałem już przy pierwszym uruchomieniu. Uważam je za niezbędne i Tobie też polecam. Zaczynamy!

 

1. PYM Player

Polski odtwarzacz plików wideo. Większość osób preferuje VLC Player, jednak osobiście przekonałem się właśnie do Pyma z jednego powodu: automatycznie po uruchomieniu filmu/serialu ściąga do niego napisy.

 

2. F.lux

Manipuluje jasnością i kolorystyką ekranu, dostosowując ją do pory dnia. Dzięki temu oczy mniej się męczą. Z początku podchodziłem do niego sceptycznie (no bo jak to tak, coś ma mi się ciągle zmieniać?), teraz nawet na to nie reaguję. Oczy Wam podziękują.

 

3. Cloud App

Udostępnianie plików czy zrzutów ekranu jeszcze nigdy nie było takie proste! Jedna kombinacja klawiszy i to, co aktualnie przeglądasz ląduje w chmurze, a Ty dostajesz link, którym błyskawicznie możesz się podzielić z innymi osobami.

Dla leniuchów takich jak ja, których denerwuje każde ponadprogramowe kliknięcie myszką – bezcenna aplikacja.

 

4. Simplenote

Nie rozumiem zachwytów nad Evernote. Dla mnie program do notatek ma mieć minimalistyczny wygląd i pozwalać na jedną, prostą rzecz: zapisywanie swoich pomysłów/sprawunków. Simplenote robi to idealnie. Niczego więcej nie potrzebuję – dodatkowe funkcje tylko by mnie rozpraszały. Jeżeli macie podobnie – polecam z czystym sumieniem.

 

5Pocket

Pewnie wszyscy znają, gdyby jednak ktoś się uchował… Ta aplikacja przechowuje linki do materiałów, z którymi chcesz się zapoznać później. A potem powoduje wyrzuty sumienia, gdy patrzysz jak lista puchnie, a Ty wciąż nie masz na nią czasu. Całkowicie wyparła w moim umyśle fakt istnienia zakładek w przeglądarce.

 

6. Unarchiver

Rozpakowuje wszystkie znane Ci formaty plików, a także wszystkie te, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

 

To moja lista must-have. Dorzucisz coś od siebie?

 

Do przeczytania,

Artur Jabłoński