Najlepsze artykuły/zacznij tutaj

Artykuły o reklamie na Facebooku

OPIS / WPROWADZENIE

Konkurs na Facebooku i Instagramie – jak go przygotować zgodnie z prawem?

Konkursy w mediach społecznościowych to temat nieustająco popularny, który ciekawi każdego, kto zajmuje się prowadzeniem firmowego profilu na Facebooku czy Instagramie i szuka sposobów na ich promowanie. Dlatego postanowiłem, że koniecznie muszę poświęcić tej tematyce wpis.

Grupy podobnych odbiorców na Facebooku – uniknij tych błędów!

Grupy podobnych odbiorców – z angielskiego lookalike audiences – to jedne z najciekawszych możliwości targetowania reklam na Facebooku. Dziś powiem Ci, jak je stworzyć i na co uważać przy tworzeniu, by rzeczywiście działały jak powinny.

Jak promować kupony rabatowe na Facebooku?

Promowanie kuponów rabatowych na Facebooku to sprawdzona zachęta dla potencjalnych klientów. Jak więc skorzystać z tej funkcji i jakie przynosi korzyści?

Reklama na Facebooku dla B2B

Czy reklama na Facebooku dla B2B ma sens? W tym wpisie przedstawiam jej znaczenie i cele oraz podaję przykłady naszych kampanii na Facebooku dla B2B.

Reklama na Facebooku – krok po kroku

Przejrzysty poradnik, który pokaże Ci, jak krok po kroku uruchomić reklamę na Facebooku. Wpis jest też dostępny w formie wideo – wybierz dla siebie dogodną formę.

Wdrożenie konta reklamowego na Facebooku – CHECKLISTA

Wygodna checklista w formie PDF, która pokaże Ci, jak wdrożyć konto reklamowe na Facebooku. Odbierz ją już teraz i poznaj przejrzyste procedury wdrażania.

Ukryte zainteresowania na Facebooku – jak je znaleźć?

Ukryte zainteresowania na Facebooku to korzystne – niewidoczne dla innych – zainteresowania do targetowania. Pokazuję, jak je znaleźć i jak się one mają do reklam.

Reklama na Facebooku – 26 przykładów ciekawych kreacji

Czy wiesz, jak stworzyć atrakcyjną i angażującą reklamę? W tym artykule poznasz 26 inspirujących kreacji reklam na Facebooku, na których możesz się wzorować.

Testy porównawcze na Facebooku – czy warto z nich korzystać?

Testy porównawcze na Facebooku ułatwiają sprawdzenie, która wersja Twojej reklamy jest najskuteczniejsza. Z tego wpisu dowiesz się, jak to wygląda w praktyce.

Jak zoptymalizować reklamy na Facebooku dzięki wykluczaniu

Optymalizacja reklam na Facebooku z wykluczaniem pozwala dotrzeć do niestandardowych grup docelowych. Dlaczego warto stosować wykluczanie i co na nim zyskasz?

Reklama na Facebooku w Black Friday

Black Friday to znakomity czas na konfigurowanie swojej kampanii. Szczególnie skuteczna jest reklama na Facebooku. Jak ją najlepiej przygotować i udoskonalić?

Facebook Analytics – co to jest i jak to wykorzystać?

Facebook Analytics to nie tylko narzędzie do mierzenia skuteczności działań na Facebooku. Z tego wpisu dowiesz się, jaką rolę odgrywa i jak je uruchomić.

Artykuły o reklamie na LinkedIn

OPIS / WPROWADZENIE

Reklama na Linkedin – od ustawień po średnie koszty. Poradnik

Nie każdy wie, ale reklama na Linkedin daje ogromne możliwości – podobnie jak na Facebooku. Jak więc ją prawidłowo ustawić i ile kosztuje? Poznaj mój poradnik.

Artykuły o prowadzeniu fanpage

OPIS / WPROWADZENIE

Jak odlubić strony na Facebooku? Odzyskaj kontrolę nad swoim newsfeedem!

Czy wiesz, że z użyciem Manage Your Likes szybko odlubisz strony na Facebooku? Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób odzyskasz kontrolę nad własnym newsfeedem.

Artykuły o reklamie na Instagramie

OPIS / WPROWADZENIE

Remarketing na Instagramie

Remarketing na Instagramie jest uruchamiany na kilka sposobów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakich, przeczytaj artykuł i poznaj konfiguracje tego typu reklamy.

Reklama na Instagramie – przewodnik

Czy wiesz, że reklamę na Instagramie można tworzyć bezpośrednio z poziomu aplikacji lub poprzez Manager Reklam na Facebooku? Poznaj mój praktyczny przewodnik.

Konto biznesowe na Instagramie – jak je założyć?

Artykuł, w którym przekonasz się, jak jest ważne prowadzenie biznesowego konta na Instagramie. Jakie znaczenie odgrywa w tym reklama? Dowiedz się więcej!

Jak prowadzić firmowy Instagram i zwiększyć liczbę obserwujących

Jak prowadzić firmowego Instagrama, by zwiększyć liczbę obserwujących? Reklama, kreowanie stylu, planowanie postów… dowiedz się, co ma największe znaczenie!

Artykuły o Copywritingu

OPIS / wprowadzenie

Portfolio copywritera – jak je przygotować?

Z tego artykułu dowiesz się, jak zbudować przejrzyste i atrakcyjne portfolio copywritera. Podaję też sprawdzone programy do jego tworzenia i ich zalety.

Czego Rolls Royce uczy o copywritingu

Czy wiesz, że stara reklama dla marki Rolls Royce to przykład idealnego copywritingu? Dowiedz się, jak ona brzmiała! W artykule przybliżam też moc konkretów.

Jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę

W tym wpisie dowiesz się, jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę, angażują i wpływają na emocję odbiorcy. Poznaj niezawodne wskazówki!

Czego umowy licencyjne uczą o internautach?

Umowy licencyjne wiele uczą copywriterów o internautach. W tym wpisie pokazuję, jak odbiorcy czytają Twoje treści i przybliżam, czym jest skanowanie tekstów.

Formuły copywriterskie – przestań ich unikać

Czy wzdrygasz się przed wyliczankami w stylu „10 sposobów na…”? Poznaj rolę formuł copywriterskich, ich rodzaje oraz zalety, które nierzadko bagatelizujesz.

Jak pisać tytuły artykułów, które przyciągają uwagę

Zastanawiasz się, jak tworzyć chwytliwe tytuły artykułów? W tym wpisie przedstawiam sprawdzone sposoby na angażujące tytuły i opisuję znaczenie clickbaitów.

Brief dla copywritera – co powinien zawierać? [+ bezpłatny wzór!]

Brief dla copywritera to solidne fundamenty pracy. W tym artykule dowiesz się, jak powinien wyglądać poprawny brief. Udostępniam też gotowy wzór do pobrania!

Jak zostać copywriterem?

W tym artykule dowiesz się, jak zostać copywriterem i z czym to się wiąże. Na przykładzie mojej historii pokażę Ci, jak wygląda droga do sukcesu w tym zawodzie.

To copywriting dyktuje design, nie na odwrót

Dobre teksty budują świetny landing page. W tym tekście dowiesz się, dlaczego copywriting dyktuje design, jaka jest potęga słowa pisanego i jak ją wykorzystać.

Jak napisać tekst o firmie? Uniknij tych błędów, a będzie świetny!

Jak napisać świetny tekst o firmie? Z tego wpisu dowiesz się, czym powinien się on wyróżniać oraz jakich błędów unikać, by treść nie była nudna i powtarzalna.

Co łączy śródtytuły w tekście z menu strony internetowej?

Śródtytuły są dla tekstu tym, czym menu dla strony internetowej. W tym wpisie dowiesz się, jaką rolę odgrywają w copywritingu i czemu są tak ważne dla odbiorców.

7 schematów, które pomogą Ci pisać lepsze nagłówki

W copywritingu nagłówki mają potężną moc. W tym artykule poznasz 7 schematów, które pomagają pisać lepsze nagłówki. Jak możesz je wykorzystać w swojej pracy?

Artykuły o social media

OPIS / wprowadzenie

Aktualne wymiary grafik na Facebooku [Aktualizacja lipiec 2020]

W tym wpisie przedstawiam, jak dopasować wymiary grafik do Facebooka, by były one ostre i wyraźne. Poznasz konkretne i praktyczne wskazówki na ten temat.

Hashtagi na Facebooku – czy warto ich używać?

Hashtag nieodłącznie jest kojarzony z Instagramem. Jednak hashtagi na Facebooku również bywają nadzwyczaj przydatne – jak je więc możesz wykorzystać?

Co publikować na LinkedIn?

Pamiętaj, Linkedln to nie to samo co Facebook – grupa odbiorców jest zdecydowanie inna. Co więc musisz publikować na Linkedln, jak często i w jaki sposób?

Generowanie leadów na LinkedIn

W tym wpisie dowiesz się więcej na temat generowania leadów na Linkedln. Opowiadam też o algorytmach i celach reklamowych na tym popularnym portalu.

Praca w Social Media – jak o nią aplikować?

Czy wiesz, jak skutecznie aplikować o pracę w Social Mediach? W tym artykule poruszam ten kluczowy temat, opisuję także najczęstsze błędy związane z CV.

Statystyki na Facebooku – jak je analizować?

Statystyki na Facebooku to darmowe źródło informacji o Twoich odbiorcach. W tym artykule opisuję, jak więc je wykorzystać i w jaki sposób analizować wyniki.

Planowanie postów na Instagramie

Nie każdy wie, że Facebook udostępnił narzędzie Creator Studio, przeznaczone do planowania postów na Instagramie. Jak ono wygląda i jakie korzyści daje?

Jak edytować linki na Facebooku?

W tym artykule wyjaśniam, jak edytować linki na Facebooku. Opisuję kilka sprawdzonych sposobów, które ułatwią bezproblemowe prezentowanie treści na portalu.

Promowanie grupy na Facebooku – 14 skutecznych sposobów

Grupy na Facebooku nieustannie mają ogromną moc. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak je promować, przeczytaj ten artykuł. Podaję kilka sprawdzonych metod!

Menadżer Firmy na Facebooku – najczęstsze pytania

Czym jest Menadżer Firmy na Facebooku? W tym wpisie przybliżam jego rolę oraz przedstawiam, jak dokonać konfiguracji tego cennego narzędzia krok po kroku.

Jak skontaktować się z Facebookiem?

W tym artykule dokładnie przybliżam, jak się skontaktować z Facebookiem. Wbrew pozorom to nie jest łatwe – poznaj więc sprawdzone i skuteczne metody.

Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka 2019-2020

Czym jest dokładnie Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka 2019-2020? W tym artykule opisuję jego znaczenie oraz udostępniam gotowy wzór do pobrania.

Artykuły o content marketingu

OPIS / wprowadzenie

Co publikować na blogu firmowym? Pomysły dla firm B2B

Jeśli się zastanawiasz, co publikować na blogu firmowym, ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj pomysły dla firm B2B i dowiedz się, jakie korzyści płyną z ich wdrożenia.

Jak pisać teksty SEO – SEO copywriting

Chcesz wiedzieć, jak pisać dobre teksty SEO? W tym artykule dowiesz się, czym jest SEO copywriting, na czym polega i jaki ma wpływ na widoczność stron.

Content marketing bez tworzenia treści

Czy content marketing naprawdę może istnieć bez tworzenia treści? W tym artykule udowadniam, że jest to jak najbardziej realne – poznaj skuteczne metody.

Skąd brać pomysły na content? 15 sprawdzonych sposobów

Nie wiesz skąd brać pomysły na content? W tym artykule przedstawiam 15 sprawdzonych przeze mnie sposobów na budowanie angażujących treści do swoich odbiorców.

Recykling treści – jak wykorzystać wielokrotnie ten sam content

Recykling treści pozwala wielokrotnie wykorzystać ten sam content. Dowiedz się więc, jak przerobić treści, które już masz, by zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić

Blog firmowy nie tylko buduje Twój wizerunek, ale też poprawia relacje z klientami. We wpisie przybliżam, jakie jeszcze korzyści płyną z prowadzenia strony.

Facebook Business Manager – jak go wykorzystać?

Czy znasz Facebook Business Manager? We wpisie przybliżam jego znaczenie, korzyści, jakie przynosi oraz przedstawiam szczegółową konfigurację tego narzędzia.

Content marketing to nie jest tworzenie treści

W tym artykule dowiesz się, jak w pełni wykorzystać potencjał content marketingu. Opowiadam też, jak promować treści oraz jakie generują leady i sprzedaż.

Jak powitać nowego klienta? Kreatywnym wideo!

Czy wiesz, że powitanie nowego klienta kreatywnym video generuje zdecydowanie więcej leadów? Dowiedz się, jakie jeszcze korzyści możesz dzięki temu osiągnąć!

Storytelling a obsługa klienta

Co wspólnego ma storytelling z obsługą klienta? Poznaj inspirujące autentyczne historie, dzięki którym się przekonasz, że storytelling może odmienić Twój biznes.

Tworzenie person – proste narzędzie wspierające

Czym jest persona? Dlaczego ma decydujący wpływ na Twoją pracę? W tym artykule odpowiadam na te pytania i opisuję proste narzędzie wspierające określenie persony.

Jak promować firmę na Youtube? Prowadź vloga!

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie promować firmę na Youtube. Przekonasz się, w czym tkwi fenomen vlogów oraz poznasz kanały godne naśladowania.

Artykuły o reklamie w Google

OPIS / wprowadzenie

Co to jest Google Tag Manager?

Czym jest i jak działa Google Tag Manager? Przedstawiam jego funkcje i opowiadam krok po kroku, w jaki sposób zacząć korzystać z tego efektywnego narzędzia.

Jak zainstalować Google Analytics? 3 sprawdzone sposoby!

Jeśli chcesz mierzyć efekty własnych działań marketingowych, postaw na Google Analytics. Przedstawiam 3 wygodne sposoby na instalację tego narzędzia.

Mierzenie skuteczności kampanii – Tagi UTM i Google Analytics

W tym artykule dowiesz się, jak mierzyć skuteczność kampanii z wykorzystaniem Tagów UTM i Google Analytics. Opowiem też, jak wstawić tag UTM na Facebooku.

Bannery Google AdWords – jak je zrobić bez pomocy grafika

Chcesz się dowiedzieć, jak samodzielnie przygotować Bannery Google AdWords? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie – przedstawiam szczegółową instrukcję.

Podcast o marketingu

OPIS / wprowadzenie

Rozliczanie się za efekt z agencją reklamową [PODCAST]

Czy rozliczanie się za efekt pracy z agencją reklamową jest korzystne? Poznaj mój podcast, w którym przybliżam zalety i wady takiego rozwiązania. Zapraszam!

Dzielenie się wiedzą w firmie [PODCAST]

Jak można się dzielić wiedzą w firmie? W tym artykule zamieściłem podcast, który przybliża ten temat. Poznaj sprawdzone sposoby na przykładzie mojego zespołu.

Jak zwiększyć skuteczność reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom [PODCAST]

We wpisie przedstawiam inspirujący podcast, który dotyczy zwiększenia skuteczności reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom. Dowiedz się więcej na ten temat!

Content marketing – czy treści są potrzebne? [PODCAST #1]

Właśnie tutaj prezentuję mój pierwszy podcast, w którym opowiadam o tym, czym jest content marketing bez tworzenia treści. Poznaj go w całości już teraz!

Podcast marketingowy – Konkretnie o marketingu

W tym artykule poznasz wiele informacji na temat moich podcastów marketingowych. Powiem też, gdzie możesz ich słuchać i skąd nazwa „Konkretnie o marketingu”.

Kanał na Youtube o marketingu

OPIS / wprowadzenie

O marketingu na Youtube – mój własny kanał!

Czy wiesz, że prowadzę kanał na Youtube? W tym artykule przedstawiam jego tematykę, przybliżam moje cele z nim związane i przekierowuję Cię do pierwszego odcinka!

Inne

OPIS / wprowadzenie

Google Tag Manager – najpopularniejsze tagi i funkcje

Jeśli wiesz już, czym jest Google Tag Manager, zapraszam do artykułu. Dowiesz się, jaka jest lista najpopularniejszych tagów wdrażanych z pomocą tego narzędzia.

Kim są moi czytelnicy?

Kto najchętniej czyta moje artykuły i dlaczego? W tym wpisie przedstawiam wyniki ankiety, dotyczącej moich czytelników. Niektóre są naprawdę zaskakujące!

Promocja firmy w internecie – od czego zacząć?

W tym artykule opowiadam, jak skutecznie promować firmę w sieci. Przedstawiam praktyczne wskazówki, metody oraz spis moich pomocnych artykułów z tej tematyki.

Jak pracować zdalnie? Zarządzanie zdalną firmą i nie tylko

Czy wiesz, jak skutecznie pracować zdalnie? W tym wpisie przedstawiam tylko konkretne i praktyczne wskazówki, o których mało kto mówi. Zapraszam do lektury!

Najczęstsze błędy agencji reklamowej

W tym artykule opisuję najczęstsze błędy agencji reklamowej, które znam z własnego doświadczenia. Jak więc one dokładnie wyglądają i jak ich uniknąć?

Jak sprawić, by ludzie mnie lubili? Czyli efekt Benjamina Franklina

Chcesz się nauczyć od Benjamina Franklina jak sprawić, by ludzie Cię polubili? Przeczytaj artykuł – ten sposób ma też ogromny wpływ na relacje z klientami!

Call To Action – jak stworzyć skuteczne wezwanie do działania

W tym artykule podam Ci gotowe sposoby na tworzenie chwytliwych Call To Action. Poznaj znaczenie CTR-ów, ich rolę oraz przygotowane przeze mnie przykłady.

Kolory w reklamie i marketingu

Czy wiesz, że ponad połowa klientów motywuje zakup produktu kolorem? Dowiedz się, jakie kolory w reklamie i marketingu są pożądane oraz wpływają na większe zyski.

15 wtyczek do WordPressa dla marketerów

Poznaj 15 wtyczek do WordPressa dla marketerów. Podzieliłem je na 5 kategorii, w tym pozycjonowanie i generowanie leadów. Popraw jakość swojej pracy!

Zapis na newsletter – jak stworzyć skuteczny formularz?

Newsletter to coraz popularniejszy kanał marketingowy. Przeczytaj, jak powinien wyglądać skuteczny formularz, co musi zawierać i gdzie go najlepiej umieścić.

Co robić, gdy nie mamy opinii klientów na stronie www

Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, gdy nie masz opinii klientów na stronie www, przeczytaj ten wpis. Przedstawiam kilka konkretnych porad, jak to zmienić.

Opinie klientów na stronie internetowej – jak powinny wyglądać?

Jakie opinie klientów na stronie internetowej wyglądają naprawdę wiarygodnie? W artykule przybliżam ten temat i obrazuję go na konkretnych przykładach.