Colgate – masz coś na… tweecie?

Lubię kampanie wykorzystujące Twittera – szkoda, że w Polsce jest on praktycznie nieobecny, co dopiero mówić o kampaniach reklamowych. A można takie ciekawe rzeczy robić! Na przykład takie jak Colgate – There’s something in Your tweet.

Jak to działa? Aplikacja pozwala anonimowo (ze specjalnego konta @ColgateSlimSoft) wysłać swoim znajomym informację, że mają coś na zębach. Na pocieszenie i z myślą o dokładniejszym myciu w przyszłości otrzymujesz kupon zniżkowy na zakup nowej szczoteczki Colgate, której wprowadzenie na rynek cała akcja promuje. Zniżka się przyda, informacja o produkcie dotrze do ludzi. Cele zostaną osiągnięte.

W założeniu aplikacja ma pomóc pokonać wstyd, jaki towarzyszyłby wytknięciu komuś takiej wpadki oko w oko. W pierwszej chwili myślałem, że tak czy owak potencjalni odbiorcy oskarżenia o brud między zębami tweeta mogą się obrazić, ale później stwierdziłem, że całość będzie traktowana raczej z przymrużeniem oka. To tylko ćwierknięcie, które możemy puścić znajomemu dla żartu.Jeśli nie masz konta na Twitterze, możesz też wysłać mejla. Może się skusisz?

Czekam na tego typu akcje w Polsce!

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

 

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: