Czas na zmiany – witaj na ArturJablonski.com

Cześć! Przed Tobą nowa odsłona mojego blogu.

 

Zmieniła się nazwa: Jeszcze Jeden Blog odchodzi do lamusa. Postanowiłem postawić na samo imię i nazwisko. W ten sposób funkcjonuję w każdym innym zakątku internetu. Dlatego od dziś znajdziesz mnie pod adresem ArturJablonski.com razem ze wszystkimi archiwalnymi wpisami.

 

Wkrótce zmieni się również design. Póki co, możesz zobaczyć jego przedsmak – nowe logo (w nagłówku wpisu). Pierwotnie chciałem pod nową domeną ruszyć od razu z odświeżonym wyglądem, ale projektowanie nie jest prostą sprawą. Proces się przeciąga, a ja nie mogłem się doczekać, by wdrożyć zmiany w życie. Stąd decyzja o tym, by kontynuować pisanie jeszcze na starym szablonie.

 

Bo najważniejsze zmiany zaszły (zajdą) w treści. Bez obaw – ArturJablonski.com to nadal blog o szeroko pojętej komunikacji i marketingu i takim pozostanie. Są jednak zagadnienia, na które chcę kłaść większy nacisk i kilka nowych pomysłów, które, mam nadzieję, przypadną Ci do gustu.

 

Co nowego?

Porządkuję kategorie tematyczne. Część znika, pojawi się kilka nowych. Wszystko dla większej przejrzystości. Podstawową, skupiającą zdecydowaną większość tematów jest oczywiście Marketing.

 

Dalej bardzo ważną kategorią pozostaje Copywriting. Pisanie tekstów marketingowych i sprzedażowych to trudna, a niedoceniana sztuka. Z przyjemnością dzielę się poradami na ten temat i szykuję kilka projektów, które powinny zainteresować każdego związanego zawodowo z tego typu pisaniem.

 

Osobnej kategorii doczekały się Poradniki. Bardzo często na fanpejdżu czy mejlowo dostaję pytania natury technicznej na przykład związane z obsługą i konfiguracją rozmaitych narzędzi marketingowych czy kanałów społecznościowych. Wbrew pozorom, nie ma dużo tego typu treści w polskojęzycznym internecie. Wkrótce znajdą się u mnie.

 

Zupełnie nową kategorią tematyczną, do której przykładam bardzo dużą wagę, będzie Społeczeństwo informacyjne. Głęboko wierzę, że marketing to sztuka empatii. By dobrze się komunikować, trzeba wiedzieć z kim rozmawiamy. Dlatego wpisy z tej kategorii pozwolą Ci lepiej poznać współczesne społeczeństwo. Od chorób cywilizacyjnych po badania i raporty o zachowaniach konsumenckich.

 

Łączę etat z pracą na własny rachunek (zobacz sam), dlatego sporo czasu poświęcam na dyscyplinowanie samego siebie, zarządzanie czasem, walkę o wyższą produktywność. Sporadycznie będę dzielił się przemyśleniami z tego zakresu w ramach kategorii Kariera.

 

Poza blogiem

Planuję również kilka aktywności okołoblogowych, do korzystania z których serdecznie Cię zapraszam. W ostatnich miesiącach kilkakrotnie prowadziłem webinary i rozsmakowałem się w tej formie. Planuję również e-booka i kilka innych, ciekawych,jak sądzę, rzeczy.

 

Chcesz dowiedzieć się o nich jako jedna z pierwszych osób? Zapisz się na mój newsletter. W tej chwili otrzymuje go nieco ponad 300 osób. Chętnie zobaczę Cię w gronie subskrybentów. W menu bocznym znajdziesz formularz zapisu.

 

Daj mi znać, co sądzisz!

Zmiany, które widzisz w tej chwili, to dopiero początek. Wkrótce, wraz z redesignem przekonasz się, jakie kolejne nowości w tej chwili szykuję. Nie mogę się doczekać, by Ci je pokazać!

 

Mam nadzieję, że spodobają Ci się zmiany na moim blogu. W końcu dla Ciebie piszę! Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek sugestie czy pytania, pisz do mnie na Facebooku lub wyślij maila.

 

Do przeczytania,

Artur Jabłonski