Darmowe programy do edycji zdjęć dla marketera (i nie tylko)

Kolejna porcja narzędzi, z których korzystam i które polecam. Po jedne sięgam częściej, po inne rzadziej – wszystko zależy od tego, co dokładnie w danym momencie usiłuję osiągnąć. Jeżeli poświęcisz trochę czasu i zapoznasz się z ich możliwościami oraz ograniczeniami, zobaczy, jak wiele zadań wykonasz samodzielnie bez korzystania z pomocy grafika. Dobrałem narzędzia, których możliwości nawzajem się uzupełniają. Owocnej pracy!

W artykule przeczytasz o:

Edycja

Od drobnych poprawek po kolaże i mockupy – narzędzia, które ułatwią Ci codzienną pracę.

 

 1. Canva – Kombajn do tworzenia grafiki wszelkiego rodzaju. W tym temacie sprawdź również mój wpis o programach do tworzenia grafiki.
 2. BeFunky – Drugi kombajn, kto wie, czy nie lepszy od Canvy.  Pozwala zarówno na edycję fotografii, jak i projektowanie. Do tego daje możliwość pracy na warstwach.
 3. Fotor
 4. Ribbet
 5. Lunapic
 6. Skitch
 7. Aviary – Edycja na urządzeniach mobilnych.
 8. PlaceIt – Wrzuć zdjęcie, wybierz szablon i mockup gotowy.
 9. Recite – Twórz atrakcyjne wizualnie cytaty.
 10. MemeGenerator – Bo każdy z nas ma od czasu do czasu pomysł na mema.
 11. Picresizer – W razie szybkiej potrzeby przycięcia lub zmiany rozmiaru grafiki.

Kompresja

Potrzebujesz zmniejszyć rozmiar zdjęcia tak, żeby strona szybciej się ładowała, ale jednocześnie zależy Ci na jak najmniejszej stracie jakości? Skorzystaj z któregoś z poniższych narzędzi, porównaj wyniki i wybierz te, które spisało się najlepiej.

 

 1. Compressor.io
 2. Kraken.io
 3. ImageOptim.com – wersja desktopowa
 4. WP Smush – plugin do WordPressa

 

Jeżeli znasz lepsze narzędzia do edycji zdjęć i grafik niż wymienione w tekście, daj mi znać. Chętnie uzupełnię tę listę!

 

Do przeczytania,

Artur Jabłoński