Darmowe szablony WordPress – 5 sprawdzonych źródeł

Design robiony od podstaw? Kupiony szablon? Nie każdy może pozwolić sobie na którąkolwiek z tych opcji. Nie bój się jednak – to nie oznacza, że jesteś skazany na domyślny wygląd WordPressa. W sieci roi się od serwisów lub projektantów udostępniających swoje prace za darmo. Wystarczy tylko poszukać. Zrobiłem to za Ciebie! Oto 5 źródeł, z których można czerpać garściami.

 

1. Oficjalne źródło – WordPress.org

Przeglądałeś kiedyś katalog skórek WordPressa? Czasami najciemniej bywa pod latarnią. Znalezienie interesujących szablonów odpowiadających dzisiejszym standardom zajmie trochę czasu, ale efekty powinny zadowolić każdego, kto chce niskim kosztem zmienić wygląd swojej strony. Kilka chwil spędzonych z wyszukiwarką, która pozwala ograniczyć przepastne zbiory i mogę spokojnie polecić kilka z nich: Tonic, Blackbird, czy Magazino.

 

2. Anders Noren

Designer, który udostępnia część swoich prac nieodpłatnie. Są wśród nich naprawdę fajne szablony z dużymi możliwościami edycji bez konieczności grzebania w kodzie, co nie każdy potrafi.

 

3. Colorlib

Kilka dobrych, darmowych skórek. Na zmodyfikowanej wersji jednej z nich stoi blog, który właśnie czytasz! Zgadniesz, o którą chodzi?

Autorzy przygotowali również swoje zestawienie świetnych darmowych skórek z różnych zakątków internetu – znajdziesz je pod tym linkiem.

 

4. FabThemes

Całe mnóstwo darmowych szablonów. Szczególnie godne uwagi są te dla sklepów internetowych!

 

5. SimpleWPThemes

Bardzo ciekawy katalog wysokiej jakości nowoczesnych skórek. Tylko do użytku niekomercyjnego, komercyjny za dodatkową opłatą.

 

6. Template Monster

Podstrona z darmowymi szablonami jednego z bardziej znanych sklepów z motywami.

 

Tyle ode mnie. A może Ty również znasz ciekawe źródła darmowych szablonów? Podziel się nimi w komentarzach, stwórzmy razem dużą bazę!

 

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

 

Photo credit.