Facebook z Alzheimerem

21 września to Światowy Dzień Walki z Chorobą Alzheimera. By szerzyć świadomość o jej konsekwencjach, przygotowano specjalną, niezwykle ciekawą aplikację. Rzeczonego dnia wymazywała ona z Facebooka statusy, zdjęcia, usuwała informacje o rodzinie i przyjaciołach. Zamiast nich oczom użytkowników ukazywał się następujący komunikat:

“Imagine your life without memories. For 36 million people living with Alzheimer’s disease, this is reality.”

Na szczęście sytuacja wracała do normy następnego dnia. Szkoda, że nie można tego samego powiedzieć o chorych na Alzheimera.

Z niecierpliwością czekam na statystyki i opinie na temat akcji. Jeżeli sugerować się komentarzami Internautów, została ona bardzo dobrze odebrana. Sam również uważam ją za niezwykle udaną. W końcu Facebook to, między innymi, magazyn wspomnień. Wspomnień, o które szczególnie dbamy.

Dopieszczamy każdy szczegół. Selekcjonujemy i poprawiamy zdjęcia. Dzielimy się wrażeniami ze szczególnie ważnych chwil w naszym życiu. Dodajemy je na stałe do osi czasu pod postacią “kamieni milowych”.

Lubimy do nich wracać. Ci, którzy ściągnęli aplikację, przez jeden dzień nie mogli tego robić. Czy to wystarczy, by zrozumieć cudze cierpienie? Jak myślicie?

Poniżej filmik promujący akcję. Choć nie jest przesadnie oryginalny, to chwyta za serce.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=iit9IAn35mM&feature=player_embedded]

Do przeczytania,

Artur

 

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: