“Google Adwords. Skuteczna kampania reklamowa w internecie”

Wydawnictwo Helion, z którym współpracuję, postanowiło wesprzeć kilkoma książkami także i moje blogowanie. Tak czy owak planowałem rozpocząć pisanie o literaturze związanej z nowymi mediami i marketingiem, więc w to mi graj :)

Pierwszy tytuł, jaki trafił mi w ręce, to “Google Adwords. Skuteczna kampania reklamowa w internecie”. Książka przeznaczona jest dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki w sieci reklamowej Google’a, rozpoczynając właśnie od kampanii w wyszukiwarce. Zaawansowani użytkownicy doświadczeni w ich obsłudze w pozycji autorstwa Anastasii Holdren nie znajdą nic dla siebie.

Największą zaletą książki jest sposób prezentacji zagadnienia. Autorka posługuje się prostym językiem, krok po kroku wtajemniczając użytkownika w meandry działania konta Google Adwords. Przeprowadza nas przez całą kampanię – od zakładania konta poprzez kontrolę nad ustawieniami bieżącymi (czyli na przykład stawkami), po analizowanie efektów po jej zakończeniu. Całość okraszona została dużą liczbą ilustracji, która pomagają łatwo odnaleźć się wśród poszczególnych opcji. Mało tu rozważań jak i dlaczego właśnie tak coś działa – cała para idzie w wyjaśnienie, gdzie kliknąć, by wprawić osiągnąć pożądany efekt. Wszystkie kluczowe informacje są jednak zawarte, a kto chciałby pogłębić wiedzę może sięgnąć po inne pozycje.

Struktura podręcznika (bo chyba można tę książkę określić) pozwala w każdej chwili wrócić do odpowiednich rozdziałów i szybko rozstrzygnąć pojawiające się w trakcie pracy problemy lub wątpliwości. Wiele książek aspirujących do miana przewodników nie spełnia tego podstawowego kryterium użyteczności, przegrywając walkę o czytelnika już na wstępie. Warto więc wspomnieć, że osoby, które sięgną po “Google Adwords” nie będą miały podobnych trudności.

Specjalistą od Adwordsów nie jestem i raczej nie będę. Mam jednak pewne doświadczenie w prowadzeniu kampanii. Wiem, że gdybym u swoich początków dostał w ręce tę książkę, ominęłoby mnie kilka momentów zawahania czy zastanowienia nad konfiguracją i bieżącą obsługą konta. Idealna dla początkujących.

Do przeczytania,

Artur