Jak pozyskać followersów na Instagramie? 4 sprawdzone sposoby na to, jak zdobyć obserwujących

Jeśli tutaj jesteś, to prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak zdobyć więcej followersów i mocniej zadbać o swoje social media, a w tym przypadku – Instagram. Dobrze trafiłeś/aś! 

Dziś przedstawię Ci cztery skuteczne pomysły, które pomogą Ci zyskać większą liczbę obserwujących na tym portalu. Pozwolą Ci one również rozwinąć konto na Instagramie i zwiększyć rozpoznawalność wśród odbiorców.

No to co? Do dzieła!

Followers na Instagramie – kto to?

Followersi to osoby, które obserwują nasze konto i regularnie śledzą nasze posty. Są to użytkownicy, którzy wykazują zainteresowanie naszym profilem na Instagramie i chcą być na bieżąco z tym, co publikujemy. Mogą to być zarówno znajomi, rodzina, jak i zupełnie obcy ludzie, którzy po prostu przeglądają nasze treści. Liczba followersów na Instagramie może mieć duże znaczenie. W końcu im większa ona jest, tym większa jest nasza rozpoznawalność i większy wpływ, jaki możemy mieć na społeczność skupioną na naszym profilu.

Warto pamiętać, że zdobycie obserwujących na Instagramie nie jest jednorazowym procesem. Wymaga to czasu i często sporego zaangażowania. O tym jednak jeszcze sobie powiemy, a teraz przejdźmy do pytania, które pewnie najbardziej Cię nurtuje.

Czytaj również: jak prowadzić firmowy instagram?

Chcę zdobywać nowych obserwujących i tworzyć społeczność na Instagramie. Jak to zrobić?

To pytanie nurtuje każdego, kto chce zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do większej liczby użytkowników. Zwłaszcza jeżeli dopiero zaczyna swoją przygodę z Instagramem. Istnieje kilka skutecznych strategii, które mogą pomóc w zdobyciu szerszego grona followersów na tej szalenie popularnej platformie społecznościowej.

#1 Stwórz atrakcyjny profil

Pierwszym krokiem jest stworzenie atrakcyjnego profilu. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie zdjęcie profilowe i opis, które będą przyciągały uwagę potencjalnych obserwatorów na Instagramie. Dodatkowo, warto publikować interesujące treści, takie jak zdjęcia i filmy wysokiej jakości. Trzeba przy tym pamiętać o content marketingu, a więc angażujących i spójnych opisach. Nie zapominaj również o stosowaniu odpowiednich hashtagów, które pomogą Ci zwiększyć zasięgi, dotrzeć do szerszej grupy użytkowników Instagrama i przekonać ich do siebie.

#2 Bądź aktywny na IG i dbaj o relacje

Ważnym czynnikiem zdobywania obserwujących jest aktywność na Twoim profilu IG. To pozwoli nam utrzymać lojalność naszej społeczności i przyciągnąć nowych obserwujących na Insta. Warto również budować relacje z obecnymi followersami. Co tu możesz zrobić? Na przykład  polubić lub komentować ich treści albo udostępniać ich insta stories. Dzięki temu pokażesz, że jesteś zaangażowany w społeczność i chętnie nawiązujesz interakcje. 

Twoje posty powinny być ponadto atrakcyjne wizualnie i ciekawe dla Twojej grupy docelowej. Pamiętaj również o stosowaniu odpowiednich hashtagów, które pomogą Ci dotrzeć do większej liczby użytkowników.

#3 Współpracuj z innymi twórcami

Niezwykle ważne jest również budowanie relacji z innymi influencerami lub markami o podobnej tematyce. Współpraca z nimi może przynieść wzajemne korzyści – możecie nawzajem polecać się nawzajem swoim obserwatorom. Pamiętaj jednak, że powinna ona być również autentyczna i wartościowa dla obu stron. Zastanów się więc najpierw, do którego twórcy warto będzie “uderzyć”.

#4 Wypromuj swój profil na Instagramie na zewnątrz

Kolejnym sposobem na zdobycie followersów na Instagramie jest promocja swojego konta na innych platformach społecznościowych. Możesz na przykład umieścić link do swojego profilu na Facebooku, Twitterze lub LinkedInie, aby dotrzeć do większego grona odbiorców, których już masz na tamtych portalach. Warto również współpracować z innymi influencerami lub markami, które mają podobną grupę docelową i mogą polecić Twoje konto.

Jak zdobyć followersów na Instagramie – podsumowanie

Nic dziwnego, że chcesz zdobyć nowych followersów na Instagramie – to przecież Twoi potencjalni klienci! Każdy, kto prowadzi profil na tej platformie, wie jednak, że nie jest to takie proste. 

Na szczęście istnieje kilka skutecznych strategii, które można zastosować, by zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie. Dziś poznałeś cztery kluczowe sposoby, które możesz sprawdzić u siebie od zaraz. 

Niezależnie od strategii, którą wybierzesz, pamiętaj o tym, że budowanie autentycznego zaangażowania wymaga czasu i cierpliwości. Nie spodziewaj się natychmiastowych wyników i nie skupiaj się tylko na liczbie followersów. Ważniejsze jest długofalowe tworzenie wartościowej treści i budowanie relacji z użytkownikami.

Jeśli będziesz konsekwentny i zaangażowany, z czasem zauważysz, że coraz więcej osób klika przycisk “follow” na Twoim profilu. 

Trzymam kciuki!

Artur Jabłoński

Czyta również: