Jak promować kupony rabatowe na Facebooku?

Kupony rabatowe na Facebooku widzimy bardzo często. Sklepy internetowe, gastronomia, twórcy kursów online… Promocja zawsze jest sprawdzoną metodą zachęcania potencjalnych klientów. Tylko jak takie kupony rabatowe skutecznie promować na Facebooku?

Dzisiejszy wpis jest również dostępny w formie wideo na moim kanale Youtube. Jeżeli wolisz tę formę, po prostu wciśnij “Play”.

Zazwyczaj promocja kuponów rabatowych na Facebooku odbywa się w ten sam sposób: moderator fanpage’a umieszcza go bezpośrednio w treści posta. Potem rozpoczyna promocję, na przykład używając celu reklamowego “Aktywność”.

Czy to błąd? Absolutnie nie! Taka forma jest bardzo skuteczna i wygodna dla odbiorcy – wystarczy skopiować dobrze widoczny kod i wkleić go w odpowiednie miejsce w sklepie internetowym (albo pokazać przy kasie).

Jeżeli jednak masz ochotę na eksperymenty, możesz skorzystać z innego sposobu – specjalnej funkcji panelu reklamowego Facebooka dedykowanej właśnie kodom rabatowym. Nazywa się “Oferta”.

 

(function() {

var id = ‘smIframe-zdw67h9jrv32mnqq’;

var PREFIX_OUTGOING = ‘SM_RESIZE_IFRAME:’ + id;

var PREFIX_INCOMING = ‘SM_IFRAME_HEIGHT:’ + id + ‘:’;

var iframe;

var findIframe = function() {

if (iframe) {

return iframe;

}

iframe = document.getElementById(id);

return iframe;

};

window.addEventListener(‘resize’, function() {

findIframe() && iframe.contentWindow.postMessage(PREFIX_OUTGOING, ‘*’);

});

window.addEventListener(‘message’, function(event) {

var messageData = event.data;

try {

if (messageData.indexOf(PREFIX_INCOMING) !== 0) {

return;

}

findIframe() && (iframe.style.height = parseInt(messageData.replace(PREFIX_INCOMING, ”)) + ‘px’);

} catch (e) {}

});

}());

Oferta na Facebooku – metoda na kody rabatowe

Opcję tworzenia kodów rabatowych bezpośrednio na Facebooku łatwo przegapić. Mieści się w dziwnym miejscu, nie zajmuje też za wiele przestrzeni.

Oferta pozwala stworzyć i udostępniać potencjalnym klientom unikalne kody rabatowe lub jeden uniwersalny, do wykorzystania w punkcie stacjonarnym bądź w sklepie online.

Niezależnie od formy, opcja “Oferta” ma dwie ciekawe funkcje.

Po pierwsze, dzień po kliknięciu i zapisaniu oferty, dostajesz powiadomienie od fanpage’a. To jedyna forma reklamy, która pozwala przypomnieć się użytkownikowi w ten sposób.

Po drugie, oprócz powiadomienia dostajesz również e-mail ze swoją ofertą. To również unikat na tle innych formatów reklamowych.

oferta na facebooku

 

Czy funkcja “Oferta” jest skuteczna?

Przyznam, że sam nie mam najlepszych doświadczeń z tą funkcją. Raz na jakiś czas daję jej szansę. Sądzę, że problemy wynikają przede wszystkim z faktu, że to mało rozpowszechniony format.

Normalna reklama przenosi Cię po kliknięciu na stronę bądź na przykład do Messengera. Ta wyświetla dodatkowe okno, instrukcja nie jest do końca jasna. Od strony doświadczenia użytkownika nie jest to specjalnie przyjazna opcja.

Jest jednak sposób, by sprawdzić czy w Twoim przypadku odniesie sukces. To w końcu kody rabatowe! Wygeneruj unikalny kod dla swojej kampanii i daj zakładce “Oferta” szansę.

Chętnie poznam wyniki Twoich testów.

Do przeczytania,

Artur Jabłoński