Jak skontaktować się z Facebookiem?

Ile razy zastanawiałeś się, jak skontaktować się z Facebookiem? Problemy z kontem, płatnościami za reklamy… powodów, by rozmawiać jest wiele. Dziś powiem Ci, jak dobić się do przedstawicieli portalu oraz jak zgłosić problem do Facebooka.

Już na wstępie muszę Cię uprzedzić – nie jest łatwo skontaktować się z Facebookiem. Nie pocieszę Cię też, jeśli zastanawiasz się na przykład, czy można zadzwonić do Facebooka. Nie istnieje bowiem coś takiego, jak “infolinia Facebook”. Nic dziwnego – na pewno byłaby przecież masa chętnych, by porozmawiać telefonicznie. Musiałoby więc powstać duże call center w celu obsługi wszystkich zgłoszeń.

Czy to oznacza, że nie da się skontaktować z Facebookiem? Oczywiście, że nie. Natomiast trzeba podjąć taką próbę oficjalnymi kanałami. Co to znaczy? Musisz skorzystać z panelu pomocy. 

Jak skontaktować się z Facebookiem poprzez panel pomocy

Panel pomocy znajdziesz pod adresem https://www.facebook.com/help/. Masz tam kilka możliwości znalezienia rozwiązania swojego problemu. Być może oficjalne forum lub sekcja Q&A w tym konkretnym wypadku wystarczą. 

Inną opcją kontaktu z Facebookiem jest panel pomocy dostępny praktycznie z dowolnego miejsca na portalu pod ikonką znaku zapytania. Wystarczy ją kliknąć, a następnie wybrać opcję „Zgłoś problem” -> „Coś nie działa”. To wskazana droga, jeżeli chcesz zgłosić problem natury technicznej. A tych jest na Facebooku wiele. Po opisaniu i udokumentowaniu sprawy pozostaje czekać na reakcję.

panel pomocy facebooka

Co jednak w sytuacji, gdy ta nie nadchodzi? Wielokrotnie dostaję to pytanie. Ludzie próbują skontaktować się z Facebookiem, lecz jedyną odpowiedzią jest martwa cisza. To frustrujące!

Kontakt z Facebookiem poprzez pomoc dla reklamodawców

Zatem jak skontaktować się z Facebookiem, jeżeli panel pomocy nie wypali? Cóż, nie pozostaje Ci nic innego, jak pomoc dla reklamodawców. By móc z niej skorzystać, musisz być, jak sama nazwa wskazuje, reklamodawcą. Na szczęście nie musi to być duży wydatek – wystarczy odpalić swoje konto reklamowe i zapromować dowolnego posta, choćby i za minimalną dzienną kwotę dwóch złotych. 

To da Ci dostęp do formularza kontaktowego Facebooka dedykowanego osobom, działającym biznesowo na FB.

formularz kontaktowy facebooka

Ok, w zasadzie możesz skorzystać z formularza i bez tego, ale nie od dziś wiadomo, że portal Zuckerberga lepiej traktuje użytkowników, którzy zostawiają u niego pieniądze.

Jeżeli zgłosisz swój problem przez ten formularz (od zmiany nazwy strony po problemy z kontem reklamowym – dowolną wręcz rzecz), spodziewaj się szybkiej odpowiedzi.

Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, by upewnić się, że odpowiedź nadejdzie – załóż konto Menadżera Firmy. Instytucje, które z niego korzystają, Facebook również traktuje inaczej, żeby nie powiedzieć poważniej. 

Mam nadzieję, że teraz wiesz już, jak skontaktować się z Facebookiem i nie będziesz mieć z tym żadnych problemów! Do przeczytania,

Artur Jabłoński 

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii PPC (AdWords & FbAds):