Jak zaplanować transmisję live na Facebooku?

Transmisje live na Facebooku już na stałe zagościły w repertuarze osób prowadzących firmowe fanpejdże. Nic jednak dziwnego – to forma, która bardzo mocno angażuje użytkowników, budzi duże zainteresowanie oraz pomaga sprzedawać! Dziś powiem Ci, jak zaplanować transmisję live na Facebooku.

Wideo w mediach społecznościowych jest obecnie jednym z najważniejszych typów treści. Wkrótce może być zresztą numerem jeden. Potwierdza to coraz więcej badań. Przykładowo: według Cisco do 2020 82% ruchu w sieci będzie związanego z filmami. Lepiej więc zacznij się oswajać z kamerą! Na początek może to być smartfon.

Co pokazywać podczas transmisji live na Facebooku?

Wtedy dotyczyły Periscope – platformy, od której moda na wideo live się rozpoczęłaFormaty treści, które dobrze sprawdzają się na transmisjach live to temat na zupełnie inny wpis, ale chciałem przy okazji przypomnieć, że kiedyś podzieliłem się już swoimi pomysłami. . Choć kanał jest inny, to idee świetnie się sprawdzą równiez w formie Facebook Live.

Jak zaplanować transmisję live na Facebooku

Transmisję live możesz uruchomić tak na komórce, jak i na komputerze. Wystarczy tylko wybrać stosowną ikonkę w oknie tworzenia posta.

Sęk w tym, że w ten sposób rozpoczniesz transmisję od razu. Tymczasem mogłeś już spotkać się z fanpage’ami, które informowały naprzód o planowanej transmisji, na przykład następnego dnia czy tygodnia.

Jak to ustawić?

Nie ma nic prostszego. Musisz jedynie skorzystać z zakładki “Narzędzia do publikowania”.

narzędzia do publikowania facebook

Znajdź tam sekcję “Kolekcja filmów”.

jak zaplanować transmisję live na facebooku - kolekcja filmów

Wybierz “na żywo” i w oknie, które się otworzy – “Zaplanuj transmisję na żywo” (w prawym dolnym rogu).

zaplanuj transmisję na żywo

To wszystko! Post opublikuje się automatycznie i Twoi fani dowiedzą się, co planujesz, a nawet będą mogli zapisać się na powiadomienie na kwadrans przed rozpoczęciem transmisji. Możesz również ustawić dedykowaną okładkę dla całego wydarzenia.

planowana transmisja live facebook

Zakładka “Narzędzia do publikowania” ma jeszcze kilka innych przydatnych opcji, które rozszerzają standardowe możliwości Facebooka. Chcesz je poznać? Zapisz się do mojego newslettera i śledź mój fanpage. Podobnymi poradami dzielę się tam na bieżąco.

Do przeczytania (lub do zobaczenia na jednym z moich live’ów)!

Artur Jabłoński

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: