Jak zrobić kreatywne CV? Kilka narzędzi, które pomogą Ci je stworzyć

Dobre CV to podstawa przy szukaniu pracy. W sieci znajdziesz mnóstwo poradników, które wyjaśnią, jakie treści i w jaki sposób powinieneś zawrzeć w tym dokumencie. Pamiętaj jednak, że warstwa wizualna jest równie ważna. Wyróżnij się spośród stosu biało-czarnych kartek, a Twoja aplikacja na pewno przyciągnie uwagę.

Przedstawiam Ci dzisiaj kilka darmowych (!) narzędzi, które pomogą przygotować kreatywne CV. Z nim jesteś o krok bliżej wymarzonej pracy!

 

Na pierwszy ogień idzie mój ulubieniec – RezumeyDobre, bo polskie narzędzie. Pozwala zaimportować dane z najpopularniejszych serwisów: Linkedina, Goldenline czy Facebooka. Wybierasz szablon graficzny spośród kilku dostępnych opcji, uzupełniasz dane i gotowe. CV możesz eksportować do pliku, wysłać mejlem, udostępnić na Facebooku (to akurat ciekawe…). Jako że zakładasz konto w serwisie, Twoje CV zawsze tam będzie i wyedytujesz je bez problemu w razie potrzeby.

 

Między poszczególnymi serwisami, które pozwalają przygotować kreatywne CV nie ma większych różnic. Brakuje przewag konkurencyjnych. Decyduje Twoje poczucie estetyki i łatwość użytkowania narzędzia. Te, które pod wymienionymi względami przypadło mi jeszcze do gustu i mogę polecić to Kickresume,

 

Jeżeli masz ochotę bardziej zaszaleć, koniecznie sprawdź Vizualize.me (pozwala stworzyć CV w formie infografiki). Z kolei Re.vu obiecuje, że pomoże Ci graficznie opowiedzieć historię Twojej kariery na podstawie danych z Linkedina.

 

Jeżeli jednak wolisz bardziej tradycyjne CV czy też sądzisz, że stanowisko, na które aplikujesz wymaga tego typu podejścia, to sprawdź dwa serwisy: Creddle oraz Cvmkr. Oba pozwolą Ci uzyskać estetyczne, przejrzyste, ale stonowane efekty.

 

Powodzenia w szukaniu pracy i do przeczytania!

Artur Jabłoński