Inbox zero, czyli jak wprowadzić porządek w skrzynce pocztowej

Jeżeli tak jak ja zapisujesz się na mnóstwo newsletterów, to na pewno kilka razy w tygodniu puszczasz soczystą wiązankę w kierunku swojej skrzynki mejlowej. Pęka w szwach od wiadomości, które dawno przestałeś czytać.

Mam taki problem, że choć zaczynam subskrypcję pełen dobrych intencji, to w końcu tracę zainteresowanie lub zwyczajnie brakuje mi czasu na czytanie wszystkich mejli od firm, sklepów czy blogerów. Usuwam je bez czytania, jeden po drugim i tak codziennie ląduje w koszu kilkanaście pozycji.

Zatęskniłem ostatnio za porządkiem w skrzynce. Porządkiem, który pozwoliłby mi faktycznie zbierać newslettery. Dostawać tylko starannie wyselekcjonowane treści. W końcu na część z nich zapisałem się pod wpływem chwili, a teraz jestem zbyt leniwy, by otwierać każdą tego typu wiadomość i szukać linka do wypisania się z listy (problemy pierwszego świata, wiem).

Jeżeli czujesz, że czytasz o sobie samym, to mam dla Ciebie radosną nowinę. To już przeszłość. Przed Tobą unroll.me.

unroll-me-feature

Niedawno Artur z NewCreative podrzucał narzędzie, które pozwala uporządkować lajki na Facebooku. Unroll.me zrobi to samo z Twoją skrzynką pocztową. Wystarczy podać mejla, a dostaniesz listę wszystkich newsletterów, na które się zapisałeś. Kilka(set) kliknięć później jesteś wolnym od spamu człowiekiem.

Ja już mam porządek, a Ty? Podziękowania przyjmuję w komentarzach ;)

Do przeczytania!

Artur Jabłoński