Jak połączyć ze sobą dwa fanpage’e na Facebooku? [+ najczęstsze błędy]

Prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań w kontekście portalu Zuckerberga brzmi: jak połączyć ze sobą fanpage’e na Facebooku. Drugim jest instrukcja zmiany nazwy strony. Te dwa zagadnienia łączą się ze sobą!

Dlatego dziś mam dla Ciebie instrukcję, jak połączyć ze sobą dwie strony na Facebooku. Krok po kroku, tak jak lubisz! Przygotowałem też listę najczęstszych problemów, które się przy próbie łączenia fanpage’y pojawiają i sposoby, w jakie możesz im zarazić. Ale po kolei!

 

Jak połączyć ze sobą dwa fanpage’e na Facebooku?

Łączenie fanpage’y ze sobą to nie jest przesadnie skomplikowany proces, jednak musisz spełnić kilka warunków, by móc go przeprowadzić.

  • musisz być administratorem obu stron
  • strony muszą mieć nazwy zbliżone do siebie
  • strony muszą mieć identyczny adres fizyczny, jeżeli mają ustawione lokalizacje

Jeśli spełniasz te wszystkie wymagania, proces jest naprawdę prosty do przeprowadzenia. Wystarczy, że wejdzie na dedykowaną temu zadaniu podstronę na FB. Możesz to zrobić, klikając bezpośrednio w link poniżej:

[Łączenie fanpage’y na Facebooku]

Twoim oczom ukaże się następujące menu. Wystarczy, że wybierzesz obie strony i klikniesz kontynuuj.

łączenie fanpage na facebooku instrukcja

Łączenie możesz uruchomić również z poziomu ustawień fanpage’a. Znajdziesz je w zakładce Ustawienia -> Ogólne -> Połącz strony (na dole).

W zasadzie praca skończona. Pozostaje wysłać wniosek i czekać na rozpatrzenie. Tego nie da się przyspieszyć, trzeba wykazać się cierpliwością. Całość potrwać może do siedmiu dni. Po tym czasie, jeśli wszystko poszło dobrze, strony zostaną połączone.

Jednak po drodze może pojawić się kilka problemów…

 

Problemy ze zmianą nazwy strony na Facebooku

W zespole przechodziliśmy proces zmiany nazwy fanpage’a wiele razy i natknęliśmy się na szereg powtarzających się problemów. Ta sekcja jest dla osób, które bezskutecznie próbują zmienić nazwę. Facebook uparcie odrzuca wniosek lub pojawiają się inne trudności.

Zobacz, czy Twojego problemu przypadkiem nie ma na liście i zapoznaj się z moją propozycją rozwiązania sprawy.

 

Strony mają różne nazwy

Bardzo często chcemy połączyć ze sobą fanpage’e, które mają różne nazwy. Choćby dlatego, żeby zebrać fanów kilku swoich projektów w jeden. Facebook wówczas odrzuca nasz wniosek. Czy pozostaje się poddać? Nie!

Wystarczy, że zmienisz nazwę jednej ze swoich stron na wystarczająco zbliżoną. Instrukcję jak zmienić nazwę strony na Facebooku znajdziesz w innym moim wpisie.

Uzbrój się jednak w cierpliwość. Proces będzie trwać. Przygotuj się też, że możesz być zmuszony, by prośbę wysłać wielokrotnie. Facebook na przykład odrzuci ją za pierwszym razem, ale za którymś dopiero ulegnie Twoim namowom. Nie poddawaj się!

 

Strona jest stroną główną w Managerze Firmy

Czy korzystasz z Business Managera? Jeżeli nie, to w innym moim wpisie znajdziesz szereg powodów, dla którego warto go założyć.

Nawet jeżeli go nie masz, to możesz natknąć się w pracy z klientami lub współpracownikami na ten problem. Na czym on polega?

Zakładając Menadżera Firmy wybierasz jedną stronę jako główną w tym narzędziu. Wówczas zmiana jej nazwy nie jest możliwa, dopóki taki stan rzeczy się utrzymuje. Musisz więc:

a) zmienić stronę główną w menadżerze firmy, jeśli masz do niego dostęp i są tam podpięte inne strony,

b) stworzyć nową stronę w Business Managerze i ustawić ją tymczasowo jako główną (jeśli nie masz w swoim Menadżerze Firmy innych stron),

c) Jeżeli nie masz dostępu lub nie jesteś administratorem Menadżera Firmy, w którym strona jest podpięta – poproś o wykonanie rzeczy z punktu a lub b odpowiednią osobę.

 

Nie jesteś Właścicielem Strony

Właścicielem jest osoba, która założyła fanpage. Na szczęście jest to tytuł przechodni – można się go zrzec! W tym celu zakładający fanpage musi zrezygnować z funkcji administratora. Wtedy rolę właściciela przejmie drugi administrator – w tym przypadku ty, Zmieniający Nazwę (jak brzmi Twoje indiańskie imię).

 

To wszystko! Jak widzisz proces zmiany nazwy jest prosty, ale problemy, które mogą pojawić się po drodze już takie proste do rozwiązania nie są. Mam nadzieję, że ten poradnik ułatwi Ci pracę i oszczędzi masę frustracji.

 

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

 

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: