Jak zostać kimś innym na jeden dzień? Wypróbuj Lifetramp!

“Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień” śpiewała swego czasu Kayah i chciała zostać  Supermanem. Operacje zmiany płci są już możliwe, aczkolwiek ich efekty trwają dłużej niż dobę. W tej materii piosenkarce więc nie pomożemy.

Gdyby jednak ona lub Ty, Czytelniku, miałbyś ochotę na coś skromniejszego, na przykład przez jeden dzień zobaczyć jak wygląda praca reprezentantów innych zawodów to da się to załatwić!

Lifetramp, bo o tym serwisie mowa, to startup, który parę miesięcy temu przykuł moją uwagę i od tego czasu mocno mu kibicuję. Założenia projektu są proste: za pomocą tej platformy użytkownicy mogą umawiać się na spotkania z osobami pracującymi w interesującym ich zawodzie. Chcesz poznać pracę grafika, browarnika, projektanta wnętrz, a może drwala? Po prostu się z nim umów!

To, czego doświadczysz, zależy już od Twojego układu z “mentorem” – może będziesz przyglądać się jego pracy, a może odciążysz go w pewnym zakresie. Może po prostu pogadacie. Tak czy owak, świetna sprawa!

Pamiętam, że kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym projekcie wątpliwości budziła mentalność Polaków. Czy będą chcieli dzielić się swoim doświadczeniem, poświęcać czas dla cudzej przyjemności? Patrząc po stale rosnącej bazie chętnych i opiniach na stronie z zadowoleniem stwierdzam, że się udało.

Podoba mi się, jak wiele dać może ludziom Lifetramp, w zależności od potrzeb. Osoba taka jak ja – ciekawa tego, jak pracują i co robią inni – może dzięki temu poznać zupełnie inne style życia. Osoba, która dopiero wchodzi na rynek pracy bądź zastanawia się, jaką ścieżkę kariery obrać/na kogo się przekwalifikować, może zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat obowiązków i wymagań w danym zawodzie, itd.

Polecam Ci gorąco Lifetramp. Począwszy od tego wpisu, będę starał się częściej przybliżać ciekawe startupy, których usługi/produkty mogą zainteresować nie tylko marketerów.

Do przeczytania,

Artur Jabłoński