Najważniejsze artykuły

Cześć!

Szukasz solidnej piguły wiedzy marketingowej? Mam dla Ciebie doskonałą wiadomość, właśnie ją znalazłeś!

Cała ta strona to zbiór wybranych przeze mnie artykułów, które od A do Z przeprowadzą Cię przez świat marketingu.

Jest tego sporo, dlatego podzieliłem stronę dla tematyczne sekcje. Szukasz informacji o kampaniach płatnych na Facebooku? Wystarczy, że klikniesz w “Artykuły o reklamie na Facebooku”.
Przy każdym artykule znajdziesz kilka zdań podsumowania czego dotyczy artykuł.

Mam nadzieję, że ten zbiór będzie dla Ciebie pomocny.

Artykuły o reklamie na Facebooku

Grupy podobnych odbiorców na Facebooku – uniknij tych błędów!

Grupy podobnych odbiorców – z angielskiego lookalike audiences – to jedne z najciekawszych możliwości targetowania reklam na Facebooku. Dziś powiem Ci, jak je stworzyć i na co uważać przy tworzeniu, by rzeczywiście działały jak powinny.

Czytaj więcej

Jak promować kupony rabatowe na Facebooku?

Promowanie kuponów rabatowych na Facebooku to sprawdzona zachęta dla potencjalnych klientów. Jak więc skorzystać z tej funkcji i jakie przynosi korzyści?

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku dla B2B

Czy reklama na Facebooku dla B2B ma sens? W tym wpisie przedstawiam jej znaczenie i cele oraz podaję przykłady naszych kampanii na Facebooku dla B2B.

Czytaj więcej

Facebook Audience Insights – kto odwiedza moją stronę?

Nie każdy wie, że Facebook Audience Insights pozwala na analizę ruchu na własnej stronie www. W artykule przedstawiam instrukcję, jak wykorzystać to narzędzie.

Czytaj więcej

Remarketing na Facebooku. Jak uruchomić? I dlaczego warto?

Czy wiesz, jak skutecznie uruchomić remarketing na Facebooku? W tym artykule opisuję, jak to zrobić szybko i prosto z wykorzystaniem Piksela Facebooka.

Czytaj więcej

Piksel Facebooka – jak go zainstalować i co właściwie daje?

Piksel Facebooka jest konieczny nie tylko wtedy, gdy korzystasz z remarketingu. Przeczytaj, do czego jeszcze jest niezbędny – i czym w ogóle jest Piksel Facebooka.

Czytaj więcej

Jak sprawdzić reklamy konkurencji na Facebooku

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat konkurencji? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić reklamy konkurencji na Facebooku. Miłego podglądania!

Czytaj więcej

Reklama na fanów konkurencji – jak ją ustawić? [Aktualizacja: 04.2020]

Czy reklama na fanów konkurencji jest możliwa? W tym artykule dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji na ten temat. Wykorzystaj je więc właściwie!

Czytaj więcej

Wskaźnik trafności reklamy na Facebooku – co to jest i co daje?

Wskaźnik trafności reklamy na Facebooku obrazuje, czy Twoje przesłanie podoba się odbiorcom. To nie wszystko – w tym artykule dowiesz się więcej na ten temat.

Czytaj więcej

Katalog Produktów na Facebooku – jak go zrobić [GOTOWE WZORY!]

Katalog produktów na Facebooku pozwala tworzyć reklamy dynamiczne. To niezwykle opłacalne dla e-sklepów – lecz nie tylko. Jak więc go stworzyć krok po kroku?

Czytaj więcej

Ile kosztuje reklama na Facebooku?

Czy wiesz, że cena reklamy na Facebooku nie jest stała? Wpływ ma na to każde ustawienie, nawet grupa docelowa. W tym wpisie wyjaśniam wszystko szczegółowo!

Czytaj więcej

Jak pobrać fakturę z Facebooka?

Pobieranie faktur z Facebooka nie jest problematyczne. Trzeba jednak wiedzieć, co wypełnić krok po kroku. Zapraszam do poznania precyzyjnych instrukcji.

Czytaj więcej

Promowanie postów na Facebooku – czy warto?

Czy promowanie postów na Facebooku ma sens? Czy to prawda, że obcina zasięg organiczny? W tym wpisie wyjaśniam, co jest faktem, a co mitem na ten temat.

Czytaj więcej

Jak generować leady na Facebooku? Reklamy kontaktowe bez tajemnic

Pozyskiwanie leadów na Facebooku jest naprawdę proste z wykorzystaniem Lead Ads. Jak to wygląda w praktyce krok po kroku i ile kosztują generowane leady?

Czytaj więcej

Jak dotrzeć do turystów reklamą na Facebooku?

Jeśli prowadzisz biznes, w którym nawiązanie kontaktu z turystami to podstawa, poznaj potęgę reklam na Facebooku. Przeczytaj, w czym dokładnie pomogą Ci reklamy!

Czytaj więcej

Nowy manager reklam na Facebooku – co się zmieniło?

Nowy Manager Reklam na Facebooku zastąpił Power Editor. Jakie nowe funkcje w nim znajdziesz i jak z niego korzystać? W artykule rozwiewam Twoje wątpliwości.

Czytaj więcej

Mierzenie konwersji z reklam na Facebooku

Mierzenie konwersji z reklam na Facebooku można przeprowadzać samodzielnie. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak wygląda ten proces krok po kroku.

Czytaj więcej

Jak zwiększyć zaangażowanie na Facebooku?

Zwiększenie zaangażowania na Facebooku jest możliwe między innymi poprzez ustawienie reklamy kierowanej do nieaktywnych fanów. Dowiedz się, jak to zrobić.

Czytaj więcej

Jak promować restaurację na Facebooku?

Promowanie restauracji na Facebooku to nie tylko dodawanie postów. Przeczytaj, jak jeszcze przyciągnąć klientów, również z użyciem reklam na Facebooku.

Czytaj więcej

Reklama lokalna na Facebooku – kilometr wokół dowolnego miejsca!

Reklama lokalna na Facebooku to znakomite rozwiązanie dla regionalnych biznesów. Jak ją ustawić na kilometr wokół dowolnego miejsca? Poznaj konkretne instrukcje.

Czytaj więcej

Jak kierować reklamę na Facebooku do bogatych?

Jeśli chcesz stworzyć skuteczną reklamę na Facebooku do bogatych, musisz się trzymać kilku schematów. Jak trafić do tej grupy docelowej? Poznaj sprawdzone sposoby.

Czytaj więcej

Optymalizacja reklam na Facebooku – reguły automatyczne!

Optymalizacja reklam na Facebooku jest możliwa z zastosowaniem automatycznych reguł. Jak one wyglądają, jak je ustawić i o czym jeszcze musisz pamiętać?

Czytaj więcej

Reklamy konkurencji na Facebooku – nowy wymiar podglądactwa

Czy wiesz, że możesz swobodnie monitorować reklamy konkurencji na Facebooku? Gdzie je sprawdzić i jak ukryć własne reklamy przed konkurencją? Odpowiadam!

Czytaj więcej

Optymalizacja budżetu reklam na Facebooku

Optymalizacja budżetu reklam na Facebooku jest możliwa na poziomie zestawu reklam i kampanii. Przeczytaj, jak one wyglądają i czy sprawdzą się u Ciebie.

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy w reklamie na Facebooku – Lead Ads

Najczęstsze błędy w reklamie na Facebooku zabierają Ci odbiorców. Przeczytaj, czy je popełniasz i jak ich unikać? Garść praktycznych porad w jednym miejscu.

Czytaj więcej

Remarketing na Facebooku – jak dotrzeć do ludzi z konkretnego źródła ruchu?

Remarketing na Facebooku przynosi ogrom korzyści. W tym artykule dowiesz się, jak ustawić remarketing dzięki linkom UTM i poznasz wiele innych cennych wskazówek.

Czytaj więcej

Facebook odrzucił kartę – co robić?

Reklamy na Facebooku wiążą się z koniecznością opłat. Co zrobić, gdy chcesz zapłacić, a Facebook odrzuca Twoją kartę? Poznaj powody i rozwiązanie problemu.

Czytaj więcej

Nie dla każdego jest oczywiste, jak działa reklama na Facebooku

Czy wiesz, jak działa reklama na Facebooku? W tym wpisie przedstawiam trzy autentyczne historie o tym, że można nawet nieświadomie nie rozumieć jej mechanizmu.

Czytaj więcej

Targetowanie reklam na Facebooku – 9 praktycznych porad

Targetowanie reklam na Facebooku rządzi się konkretnymi prawami. W tym artykule dzielę się 9 poradami – o czym musisz pamiętać targetując i jak to prawidłowo robić?

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku z małym budżetem

Artykuł, który udowodni Ci, że reklamy na Facebooku z małym budżetem mogą być równie skuteczne, jak te droższe. Poznaj sprawdzone porady – w tym rolę automatyzacji.

Czytaj więcej

Facebook Analytics – co to jest i jak to wykorzystać?

Facebook Analytics to nie tylko narzędzie do mierzenia skuteczności działań na Facebooku. Z tego wpisu dowiesz się, jaką rolę odgrywa i jak je uruchomić.

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku w Black Friday

Black Friday to znakomity czas na konfigurowanie swojej kampanii. Szczególnie skuteczna jest reklama na Facebooku. Jak ją najlepiej przygotować i udoskonalić?

Czytaj więcej

Jak zoptymalizować reklamy na Facebooku dzięki wykluczaniu

Optymalizacja reklam na Facebooku z wykluczaniem pozwala dotrzeć do niestandardowych grup docelowych. Dlaczego warto stosować wykluczanie i co na nim zyskasz?

Czytaj więcej

Testy porównawcze na Facebooku – czy warto z nich korzystać?

Testy porównawcze na Facebooku ułatwiają sprawdzenie, która wersja Twojej reklamy jest najskuteczniejsza. Z tego wpisu dowiesz się, jak to wygląda w praktyce.

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku – 26 przykładów ciekawych kreacji

Czy wiesz, jak stworzyć atrakcyjną i angażującą reklamę? W tym artykule poznasz 26 inspirujących kreacji reklam na Facebooku, na których możesz się wzorować.

Czytaj więcej

Ukryte zainteresowania na Facebooku – jak je znaleźć?

Ukryte zainteresowania na Facebooku to korzystne – niewidoczne dla innych – zainteresowania do targetowania. Pokazuję, jak je znaleźć i jak się one mają do reklam.

Czytaj więcej

Wdrożenie konta reklamowego na Facebooku – CHECKLISTA

Wygodna checklista w formie PDF, która pokaże Ci, jak wdrożyć konto reklamowe na Facebooku. Odbierz ją już teraz i poznaj przejrzyste procedury wdrażania.

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku – krok po kroku

Przejrzysty poradnik, który pokaże Ci, jak krok po kroku uruchomić reklamę na Facebooku. Wpis jest też dostępny w formie wideo – wybierz dla siebie dogodną formę.

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku dla lokalnej firmy

Reklama na Facebooku dla lokalnej firmy to dodatkowe źródło dochodu i sposób na pozyskanie wielu klientów. Jak więc ją stworzyć? Poznaj sprawdzone wskazówki.

Czytaj więcej

Reklama na Messengerze – poradnik

Są trzy rodzaje reklamy na Messengerze. W tym artykule poznasz praktyczne wskazówki, jak je uruchomić. Dowiesz się też, które lepiej się sprawdzą u Ciebie.

Czytaj więcej

Artykuły o reklamie na LinkedIn

Reklama na Linkedin – od ustawień po średnie koszty. Poradnik

Nie każdy wie, ale reklama na Linkedin daje ogromne możliwości – podobnie jak na Facebooku. Jak więc ją prawidłowo ustawić i ile kosztuje? Poznaj mój poradnik.

Czytaj więcej

Generowanie leadów na LinkedIn

W tym wpisie dowiesz się więcej na temat generowania leadów na Linkedln. Opowiadam też o algorytmach i celach reklamowych na tym popularnym portalu.

Czytaj więcej

Artykuły o prowadzeniu fanpage

Konkurs na Facebooku i Instagramie – jak go przygotować zgodnie z prawem?

Konkursy w mediach społecznościowych to temat nieustająco popularny, który ciekawi każdego, kto zajmuje się prowadzeniem firmowego profilu na Facebooku czy Instagramie i szuka sposobów na ich promowanie. Dlatego postanowiłem, że koniecznie muszę poświęcić tej tematyce wpis.

Czytaj więcej

Jak odlubić strony na Facebooku? Odzyskaj kontrolę nad swoim newsfeedem!

Czy wiesz, że z użyciem Manage Your Likes szybko odlubisz strony na Facebooku? Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób odzyskasz kontrolę nad własnym newsfeedem.

Czytaj więcej

Artykuły o reklamie na Instagramie

Jak prowadzić firmowy Instagram i zwiększyć liczbę obserwujących

Jak prowadzić firmowego Instagrama, by zwiększyć liczbę obserwujących? Reklama, kreowanie stylu, planowanie postów… dowiedz się, co ma największe znaczenie!

Czytaj więcej

Konto biznesowe na Instagramie – jak je założyć?

Artykuł, w którym przekonasz się, jak jest ważne prowadzenie biznesowego konta na Instagramie. Jakie znaczenie odgrywa w tym reklama? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

Reklama na Instagramie – przewodnik

Czy wiesz, że reklamę na Instagramie można tworzyć bezpośrednio z poziomu aplikacji lub poprzez Manager Reklam na Facebooku? Poznaj mój praktyczny przewodnik.

Czytaj więcej

Remarketing na Instagramie

Remarketing na Instagramie jest uruchamiany na kilka sposobów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakich, przeczytaj artykuł i poznaj konfiguracje tego typu reklamy.

Czytaj więcej

Artykuły o Copywritingu

10 sposobów na skuteczny nagłówek, część I

Czy wiesz, że 8 na 10 internautów czyta tylko nagłówek? Jeśli im się spodoba – klikną i przeczytają więcej. Jak więc stworzyć dobry nagłówek? Oto 5 porad.

Czytaj więcej

10 sposobów na skuteczny nagłówek, część II

Jakie nagłówki przyciągają uwagę? W które najchętniej klikają internauci? W tym poradniku dowiesz się, jak w minutę stworzyć najskuteczniejsze nagłówki.

Czytaj więcej

Musisz mieć powód… nie bez powodu

W copywritingu ważny jest powód. Czy wiesz, jakie ma marketingowe zastosowania? Dowiedz się, jaka jest potęga słów „bo”, „ponieważ” i innych uzasadnień.

Czytaj więcej

Oferta sprzedażowa to wizja przyszłości

Oferta sprzedażowa skupia się nie na przedmiocie lub usłudze, a na wizji. W tym artykule dowiesz się, jak zbudować skuteczną ofertę tego typu. Przeczytaj!

Czytaj więcej

Jak czytają Internauci #1? Nielsen i lekcja nieufności wobec wiedzy z sieci.

Czy wiesz, w jaki sposób Internauci czytają treści? Z tego artykułu dowiesz się, jakie ma to znaczenie dla copywritingu i co angażuje odbiorców w tekście.

Czytaj więcej

Jak nazwać firmę? Najlepsze wskazówki i najczęstsze błędy

Jeśli główkujesz, jak nazwać swoją firmę, to idealny artykuł dla Ciebie. Dowiesz się też, jakich błędów w nazewnictwie unikać i które mocno odstraszają klientów.

Czytaj więcej

Copywriting dla startupów, czyli jak pisać o projektach technologicznych

Pisanie o projektach technologicznych nie musi być trudne. Jak więc prosto, zwięźle i na temat przedstawić tę tematykę w copywritingu? Poznaj sprawdzone porady.

Czytaj więcej

4 typy treści, które ludzie chcą czytać

Jakie treści odbiorcy kochają? W tym artykule dowiesz się, co ludzie chcą czytać i jak to wykorzystać w copywritingu. Zrozumiesz też, co przyciąga czytelników.

Czytaj więcej

Jak pisać językiem korzyści?

Czym tak naprawdę jest popularny język korzyści? W tym wpisie poznasz jego potęgę i zalety. Dowiesz się też, na co tak naprawdę zwracają uwagę odbiorcy.

Czytaj więcej

7 schematów, które pomogą Ci pisać lepsze nagłówki

W copywritingu nagłówki mają potężną moc. W tym artykule poznasz 7 schematów, które pomagają pisać lepsze nagłówki. Jak możesz je wykorzystać w swojej pracy?

Czytaj więcej

Co łączy śródtytuły w tekście z menu strony internetowej?

Śródtytuły są dla tekstu tym, czym menu dla strony internetowej. W tym wpisie dowiesz się, jaką rolę odgrywają w copywritingu i czemu są tak ważne dla odbiorców.

Czytaj więcej

Jak napisać tekst o firmie? Uniknij tych błędów, a będzie świetny!

Jak napisać świetny tekst o firmie? Z tego wpisu dowiesz się, czym powinien się on wyróżniać oraz jakich błędów unikać, by treść nie była nudna i powtarzalna.

Czytaj więcej

To copywriting dyktuje design, nie na odwrót

Dobre teksty budują świetny landing page. W tym tekście dowiesz się, dlaczego copywriting dyktuje design, jaka jest potęga słowa pisanego i jak ją wykorzystać.

Czytaj więcej

Jak zostać copywriterem?

W tym artykule dowiesz się, jak zostać copywriterem i z czym to się wiąże. Na przykładzie mojej historii pokażę Ci, jak wygląda droga do sukcesu w tym zawodzie.

Czytaj więcej

Jak pisać tytuły artykułów, które przyciągają uwagę

Zastanawiasz się, jak tworzyć chwytliwe tytuły artykułów? W tym wpisie przedstawiam sprawdzone sposoby na angażujące tytuły i opisuję znaczenie clickbaitów.

Czytaj więcej

Formuły copywriterskie – przestań ich unikać

Czy wzdrygasz się przed wyliczankami w stylu „10 sposobów na…”? Poznaj rolę formuł copywriterskich, ich rodzaje oraz zalety, które nierzadko bagatelizujesz.

Czytaj więcej

Brief dla copywritera – co powinien zawierać? [+ bezpłatny wzór!]

Brief dla copywritera to solidne fundamenty pracy. W tym artykule dowiesz się, jak powinien wyglądać poprawny brief. Udostępniam też gotowy wzór do pobrania!

Czytaj więcej

Czego umowy licencyjne uczą o internautach?

Umowy licencyjne wiele uczą copywriterów o internautach. W tym wpisie pokazuję, jak odbiorcy czytają Twoje treści i przybliżam, czym jest skanowanie tekstów.

Czytaj więcej

Jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę

W tym wpisie dowiesz się, jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę, angażują i wpływają na emocję odbiorcy. Poznaj niezawodne wskazówki!

Czytaj więcej

Czego Rolls Royce uczy o copywritingu

Czy wiesz, że stara reklama dla marki Rolls Royce to przykład idealnego copywritingu? Dowiedz się, jak ona brzmiała! W artykule przybliżam też moc konkretów.

Czytaj więcej

Portfolio copywritera – jak je przygotować?

Z tego artykułu dowiesz się, jak zbudować przejrzyste i atrakcyjne portfolio copywritera. Podaję też sprawdzone programy do jego tworzenia i ich zalety.

Czytaj więcej

Słowa kluczowe – jak je sprawdzić?

Słowa kluczowe sprawiają, że znajdujesz się wysoko w Google. Warto korzystać z dostępnych narzędzi, które ułatwiają dobór takich fraz. Jakie więc polecam?

Czytaj więcej

Artykuły o social media

Szkolenia wideo – czy warto? [KONKURS z Infolia.pl]

Coraz więcej osób korzysta ze szkoleń online, które nie tylko są dużo tańsze, ale też bywają wygodniejsze. W tym wpisie dowiesz się, jakie jeszcze mają zalety.

Czytaj więcej

Jak prowadzić konto firmowe na Twitterze?

W tym artykule dowiesz się, dlaczego prowadzenie konta firmowego na Twitterze to dobry pomysł. Przeczytasz też, na co odbiorcy najbardziej zwracają uwagę.

Czytaj więcej

Facebook bez Edgeranka nie ma racji bytu

Czy wiesz, czym jest dokładnie Edgerank? W tym artykule dowiesz się, dlaczego bez niego Facebook nie miałby racji bytu oraz poznasz jego zalety i wady.

Czytaj więcej

Twitter – przydatne narzędzia dla community managera

W tym wpisie dowiesz się, jakie narzędzia dla community managera są nadzwyczaj przydatne. Poznasz 5 moich sprawdzonych propozycji, które usprawnią Twoją pracę.

Czytaj więcej

Fanpage czynny całą dobę? Nic z tego!

Czy fanpage powinien być czynny dla odbiorców przez całą dobę? W moim artykule dowiesz się, co myślę o dostępności 24/7 i pracy admina na każde zawołanie.

Czytaj więcej

Facebook w pracy – jak kontrolować?

Zbyt często scrollujesz Facebooka w pracy? W tym artykule przedstawiam dwie przydatne wtyczki do przeglądarki, które pozwolą lepiej zapanować nad swoim czasem.

Czytaj więcej

Quora – serwis społecznościowy, który powinieneś poznać

Znasz serwis społecznościowy Quora, działający na zasadzie Q&A, założony przez dwóch byłych pracowników Facebooka? W tym wpisie przybliżam jego funkcje.

Czytaj więcej

Jak zarządzać czasem pracy? Grywalizacja pomoże, czyli poznaj Habit RPG!

Jeśli chcesz zarządzać czasem pracy i lepiej się wywiązywać z obowiązków, poznaj Habit RPG. Tak, dobrze myślisz – to gra! Dowiedz się, jak ona działa.

Czytaj więcej

Śmieszne fanpage na Facebooku, o których nie miałeś pojęcia

Człowiek nie żyje tylko pracą – a szczypta humoru nikomu nie zaszkodziła. W tym wpisie poznasz kilka zabawnych fanpage na Facebooku, które rozweselą każdego.

Czytaj więcej

O której godzinie publikować na Facebooku?

Publikowanie postów na Facebooku o określonych porach ma ogromny wpływ na odbiór treści. Poznaj narzędzia, które podpowiadają, w jakich godzinach dodawać wpisy.

Czytaj więcej

Największy błąd w mediach społecznościowych

Ludzie często oceniają firmy na podstawie ich aktywności w mediach społecznościowych. Jak więc uniknąć jednego niewybaczalnego błędu przy prowadzeniu konta?

Czytaj więcej

Jak marki korzystają z Periscope?

W tym artykule dowiesz się, czym jest coraz popularniejszy Periscope, który umożliwia prowadzenie transmisji wideo na żywo. Jakie marki z niego korzystają?

Czytaj więcej

Co publikować na fanpage’u firmy? Przykłady angażujących postów

Czy wiesz, jak na fanpage’u firmy publikować naprawdę angażujące posty? W tym artykule przedstawiam 9 konkretnych wskazówek, dzięki którym Twoja strona ożyje.

Czytaj więcej

Bot na Facebooku – jak zrobić?

Zrobienie bota na Facebooku, który sprawnie odpowiada na wiadomości, nie jest skomplikowane. W tym wpisie poznasz praktyczną instrukcję, jak tego dokonać.

Czytaj więcej

Jak usunąć fanpage na Facebooku

W tym artykule dokładnie opisuję, jak skutecznie usunąć swój fanpage z Facebooka. Dowiesz się także, jak podmienić linki prowadzące do starej strony.

Czytaj więcej

Reklama na Facebooku za darmo?

Czy darmowa reklama na Facebooku jest możliwa? W tym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie, dowiesz się też, czym jest dokładnie tajemniczy dark post.

Czytaj więcej

Jak zaplanować transmisję live na Facebooku?

Prowadzenie firmowego fanpage coraz częściej się wiąże z transmisjami live na Facebooku. Jak więc zaplanować taki live od strony technicznej? Poznaj odpowiedź!

Czytaj więcej

Facebook odrzucił reklamę – co robić?

Czy zdarzyło się, że Facebook odrzucił Twoją reklamę? Jeśli tak, dowiedz się, jakie mogą być powody, a jeśli nie – zyskaj cenną wiedzę w razie takiej sytuacji.

Czytaj więcej

Aktualne wymiary grafik na Facebooku [Aktualizacja maj 2021]

W tym wpisie przedstawiam, jak dopasować wymiary grafik do Facebooka, by były one ostre i wyraźne. Poznasz konkretne i praktyczne wskazówki na ten temat.

Czytaj więcej

Grafiki reklamowe na Facebooku – wskazówki i wytyczne

Grafiki reklamowe na Facebooku to najważniejsze elementy reklamowe, na które zwracają uwagę odbiorcy. Poznaj wskazówki, jak je odpowiednio przygotować.

Czytaj więcej

Facebook Messenger – bot, który automatycznie odpowiada na komentarze!

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć bota na Facebooku i podpiąć go pod Messengera. Dzięki temu zyskasz bota, który automatycznie odpowiada na komentarze.

Czytaj więcej

Reklama w grupach na Facebooku – czy to możliwe?

Czy zamieszczenie reklamy w grupach na Facebooku jest możliwe? Oczywiście, że tak – jeśli chcesz poznać instrukcję, w jaki sposób ją dodać, przeczytaj artykuł.

Czytaj więcej

Jak założyć fanpage na Facebooku?

W tym artykule przeczytasz, jak szybko i bezproblemowo założyć fanpage na Facebooku. Dowiesz się też, jak przeprowadzić jego konfigurację krok po kroku.

Czytaj więcej

Jak zmienić nazwę fanpage?

Jeśli chcesz zmienić nazwę fanpage, przeczytaj ten artykuł, w którym opisuję dwa sposoby na dokonanie edycji. Oba są skuteczne – jak więc wyglądają i co je różni?

Czytaj więcej

Jak zwiększyć zasięg na Facebooku?

W tym artykule opisuję, jak zwiększyć zasięg na Facebooku. Dowiesz się, jak zdobyć więcej lików, jak lepiej sprzedawać i w jaki sposób przyciągać fanów.

Czytaj więcej

Jak dodać Messengera na stronę www?

Chcesz wiedzieć, jak dodać Messengera na stronę www? W tym artykule przedstawiam, jak zastąpić czat online facebookowym narzędziem i co na tym zyskasz.

Czytaj więcej

Jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy

W tym wpisie przeczytasz, jak zweryfikować domenę na Facebooku w Menadżerze Firmy. W artykule umieszczam szczegółową instrukcję, jak to zrobić krok po kroku.

Czytaj więcej

Jak pobrać film z Facebooka? Oto 3 sprawdzone metody!

Czy wiesz, jak szybko pobrać film z Facebooka? Przedstawiam 3 wygodne metody, dzięki którym to zrobisz – zarówno jako właściciel filmu, jak i jego odbiorca.

Czytaj więcej

Sklep na Facebooku – jak go założyć?

W tym artykule dowiesz się, jak założyć sklep na Facebooku. Przedstawiam też, jak dodać i oznaczać produkty oraz co należy po kolei skonfigurować.

Czytaj więcej

Ile kosztuje prowadzenie fanpage?

Czy wiesz, ile kosztuje prowadzenia fanpage? Jakie kryteria wpływają na cenę? Na te i inne pytania związane z modernizacją Facebooka odpowiadam w artykule.

Czytaj więcej

Jak zrobić post 3D na Facebooku?

Posty 3D na Facebooku dają ogrom możliwości, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Sprawdź więc, jak zrobić post tego typu krok po kroku – w artykule instrukcja.

Czytaj więcej

Zmiana algorytmu Facebooka – co teraz?

Zmiany algorytmów Facebooka często wprowadzają niemały chaos. W tym artykule wyjaśniam, jak zadbać o swoje zasięgi również po facebookowych rewolucjach.

Czytaj więcej

Jak zdobyć nowych fanów na Facebooku? Skuteczne rozwiązania płatne

Jeśli chcesz zdobyć nowych fanów na Facebooku, przedstawiam Ci gotowe płatne rozwiązanie. Poznaj kilka moich sprawdzonych strategii, które są najefektywniejsze.

Czytaj więcej

Jak nazwać swój fanpage na Facebooku?

W tym artykule poznasz praktyczne wskazówki, jak nazwać swój fanpage na Facebooku. Dowiesz się też, dlaczego właściwa nazwa odgrywa tak ogromne znaczenie.

Czytaj więcej

Jak połączyć ze sobą dwa fanpage’e na Facebooku? [+ najczęstsze błędy]

W tym wpisie dowiesz się, jak połączyć dwa fanpage’e na Facebooku. Przedstawiam też listę problemów, które występują przy próbie połączenia i ich rozwiązania.

Czytaj więcej

Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka 2020-2021

Czym jest dokładnie Certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka 2020-2021? W tym artykule opisuję jego znaczenie oraz udostępniam gotowy wzór do pobrania.

Czytaj więcej

Jak skontaktować się z Facebookiem?

W tym artykule dokładnie przybliżam, jak się skontaktować z Facebookiem. Wbrew pozorom to nie jest łatwe – poznaj więc sprawdzone i skuteczne metody.

Czytaj więcej

Menadżer Firmy na Facebooku – najczęstsze pytania

Czym jest Menadżer Firmy na Facebooku? W tym wpisie przybliżam jego rolę oraz przedstawiam, jak dokonać konfiguracji tego cennego narzędzia krok po kroku.

Czytaj więcej

Promowanie grupy na Facebooku – 14 skutecznych sposobów

Grupy na Facebooku nieustannie mają ogromną moc. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak je promować, przeczytaj ten artykuł. Podaję kilka sprawdzonych metod!

Czytaj więcej

Jak edytować linki na Facebooku?

W tym artykule wyjaśniam, jak edytować linki na Facebooku. Opisuję kilka sprawdzonych sposobów, które ułatwią bezproblemowe prezentowanie treści na portalu.

Czytaj więcej

Planowanie postów na Instagramie

Nie każdy wie, że Facebook udostępnił narzędzie Creator Studio, przeznaczone do planowania postów na Instagramie. Jak ono wygląda i jakie korzyści daje?

Czytaj więcej

Statystyki na Facebooku – jak je analizować?

Statystyki na Facebooku to darmowe źródło informacji o Twoich odbiorcach. W tym artykule opisuję, jak więc je wykorzystać i w jaki sposób analizować wyniki.

Czytaj więcej

Co publikować na LinkedIn?

Pamiętaj, Linkedln to nie to samo co Facebook – grupa odbiorców jest zdecydowanie inna. Co więc musisz publikować na Linkedln, jak często i w jaki sposób?

Czytaj więcej

Praca w Social Media – jak o nią aplikować?

Czy wiesz, jak skutecznie aplikować o pracę w Social Mediach? W tym artykule poruszam ten kluczowy temat, opisuję także najczęstsze błędy związane z CV.

Czytaj więcej

Hashtagi na Facebooku – czy warto ich używać?

Hashtag nieodłącznie jest kojarzony z Instagramem. Jednak hashtagi na Facebooku również bywają nadzwyczaj przydatne – jak je więc możesz wykorzystać?

Czytaj więcej

Artykuły o content marketingu

Co publikować na blogu firmowym? Pomysły dla firm B2B

Jeśli się zastanawiasz, co publikować na blogu firmowym, ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj pomysły dla firm B2B i dowiedz się, jakie korzyści płyną z ich wdrożenia.

Czytaj więcej

Jak promować firmę na Youtube? Prowadź vloga!

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie promować firmę na Youtube. Przekonasz się, w czym tkwi fenomen vlogów oraz poznasz kanały godne naśladowania.

Czytaj więcej

Tworzenie person – proste narzędzie wspierające

Czym jest persona? Dlaczego ma decydujący wpływ na Twoją pracę? W tym artykule odpowiadam na te pytania i opisuję proste narzędzie wspierające określenie persony.

Czytaj więcej

Storytelling a obsługa klienta

Co wspólnego ma storytelling z obsługą klienta? Poznaj inspirujące autentyczne historie, dzięki którym się przekonasz, że storytelling może odmienić Twój biznes.

Czytaj więcej

Jak powitać nowego klienta? Kreatywnym wideo!

Czy wiesz, że powitanie nowego klienta kreatywnym video generuje zdecydowanie więcej leadów? Dowiedz się, jakie jeszcze korzyści możesz dzięki temu osiągnąć!

Czytaj więcej

Content marketing to nie jest tworzenie treści

W tym artykule dowiesz się, jak w pełni wykorzystać potencjał content marketingu. Opowiadam też, jak promować treści oraz jakie generują leady i sprzedaż.

Czytaj więcej

Recykling treści – jak wykorzystać wielokrotnie ten sam content

Recykling treści pozwala wielokrotnie wykorzystać ten sam content. Dowiedz się więc, jak przerobić treści, które już masz, by zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Czytaj więcej

Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić

Blog firmowy nie tylko buduje Twój wizerunek, ale też poprawia relacje z klientami. We wpisie przybliżam, jakie jeszcze korzyści płyną z prowadzenia strony.

Czytaj więcej

Skąd brać pomysły na content? 15 sprawdzonych sposobów

Nie wiesz skąd brać pomysły na content? W tym artykule przedstawiam 15 sprawdzonych przeze mnie sposobów na budowanie angażujących treści do swoich odbiorców.

Czytaj więcej

Content marketing bez tworzenia treści

Czy content marketing naprawdę może istnieć bez tworzenia treści? W tym artykule udowadniam, że jest to jak najbardziej realne – poznaj skuteczne metody.

Czytaj więcej

Jak pisać teksty SEO – SEO copywriting

Chcesz wiedzieć, jak pisać dobre teksty SEO? W tym artykule dowiesz się, czym jest SEO copywriting, na czym polega i jaki ma wpływ na widoczność stron.

Czytaj więcej

Jak pisać prostym językiem?

Dlaczego copywirter powinien pisać prostym językiem? Poznaj moc nieskomplikowanej komunikacji. We wpisie wymieniam też narzędzie, które pomaga pisać zrozumiale.

Czytaj więcej

Artykuły o reklamie w Google

Co to jest Google Tag Manager?

Czym jest i jak działa Google Tag Manager? Przedstawiam jego funkcje i opowiadam krok po kroku, w jaki sposób zacząć korzystać z tego efektywnego narzędzia.

Czytaj więcej

Bannery Google AdWords – jak je zrobić bez pomocy grafika

Chcesz się dowiedzieć, jak samodzielnie przygotować Bannery Google AdWords? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie – przedstawiam szczegółową instrukcję.

Czytaj więcej

Mierzenie skuteczności kampanii – Tagi UTM i Google Analytics

W tym artykule dowiesz się, jak mierzyć skuteczność kampanii z wykorzystaniem Tagów UTM i Google Analytics. Opowiem też, jak wstawić tag UTM na Facebooku.

Czytaj więcej

Jak zainstalować Google Analytics? 3 sprawdzone sposoby!

Jeśli chcesz mierzyć efekty własnych działań marketingowych, postaw na Google Analytics. Przedstawiam 3 wygodne sposoby na instalację tego narzędzia.

Czytaj więcej

Podcast o marketingu

Podcast marketingowy – Konkretnie o marketingu

W tym artykule poznasz wiele informacji na temat moich podcastów marketingowych. Powiem też, gdzie możesz ich słuchać i skąd nazwa „Konkretnie o marketingu”.

Czytaj więcej

Content marketing – czy treści są potrzebne? [PODCAST #1]

Właśnie tutaj prezentuję mój pierwszy podcast, w którym opowiadam o tym, czym jest content marketing bez tworzenia treści. Poznaj go w całości już teraz!

Czytaj więcej

Jak zwiększyć skuteczność reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom [PODCAST]

We wpisie przedstawiam inspirujący podcast, który dotyczy zwiększenia skuteczności reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czytaj więcej

Dzielenie się wiedzą w firmie [PODCAST]

Jak można się dzielić wiedzą w firmie? W tym artykule zamieściłem podcast, który przybliża ten temat. Poznaj sprawdzone sposoby na przykładzie mojego zespołu.

Czytaj więcej

Rozliczanie się za efekt z agencją reklamową [PODCAST]

Czy rozliczanie się za efekt pracy z agencją reklamową jest korzystne? Poznaj mój podcast, w którym przybliżam zalety i wady takiego rozwiązania. Zapraszam!

Czytaj więcej

Kanał na Youtube o marketingu

O marketingu na Youtube – mój własny kanał!

Czy wiesz, że prowadzę kanał na Youtube? W tym artykule przedstawiam jego tematykę, przybliżam moje cele z nim związane i przekierowuję Cię do pierwszego odcinka!

Czytaj więcej

Inne

Kim są moi czytelnicy?

Kto najchętniej czyta moje artykuły i dlaczego? W tym wpisie przedstawiam wyniki ankiety, dotyczącej moich czytelników. Niektóre są naprawdę zaskakujące!

Czytaj więcej

Jak napisać referencje? Samemu!

Dlaczego tak ważne jest, by napisać referencje samodzielnie? I dlaczego Polacy tak niechętnie wystawiają referencje? Poznaj moje zdanie na ten temat.

Czytaj więcej

Kreatywne szukanie pracy? Po co?

Czy kreatywne szukanie pracy jest opłacalne? W tym artykule dowiesz się, kiedy warto na nie postawić i czy naprawdę wystarczy, by otrzymać wymarzoną pracę.

Czytaj więcej

Freud i marketing, czyli racjonalizacja

Racjonalizacja odkryta i opisana przez Zygmunta Freuda dotyczy praktycznie każdego z nas. Opowiadam, czym jest to zjawisko i jak się ono ma do marketingu?

Czytaj więcej

Reklama Biedronki, Zupa Romana, czyli dlaczego nie myślisz o grupie docelowej?

Dlaczego niektóre reklamy uważasz za słabe? Po prostu nie jesteś ich odbiorcą i nie potrafisz „wejść w skórę” grupy docelowej. Chcesz wiedzieć więcej?

Czytaj więcej

8 najbrzydszych stron firmowych

W tym artykule przedstawiam 8 najbrzydszych stron internetowych, które znalazłem w sieci. Warto je zobaczyć – nie tylko dla zabawy, ale też ku przestrodze!

Czytaj więcej

Jak być kreatywnym? Bądź zmęczony!

Czy wiesz, jak pozytywny wpływ na kreatywność ma… zmęczenie? Tak, dobrze czytasz! W tym artykule udowadniam, że zmęczenie nie musi być Twoim wrogiem.

Czytaj więcej

Blogerze, gdzie masz bloga?

Dlaczego coraz częściej za blogera uważa się osobę, która nawet… nie ma bloga? W tym artykule zainspirowanym Blog Forum Gdańsk 2013 opisuję ten paradoks.

Czytaj więcej

Personal branding – 4 najczęstsze błędy

Poznaj 4 największe błędy związane z budowaniem personal brandingu, które mogą Cię skreślić już na starcie. Pomocny artykuł nie tylko dla początkujących!

Czytaj więcej

Jak organizować konkursy na blogach? [+ KONKURS]

Czy wiesz, jak skutecznie i zachęcająco organizować konkursy na blogach? Przedstawiam garść przydatnych wskazówek i porad, jak przygotować konkurs krok po kroku.

Czytaj więcej

Najbrzydsze strony internetowe -część 2

Wiesz, jak wygląda 5 najbrzydszych stron internetowych? Przeczytaj pierwszy w tej tematyce wpis gościnny przygotowany przez Kubę Nagórskiego – możesz być w szoku

Czytaj więcej

Jestem blogerem, jestem frajerem

Jestem blogerem, jestem frajerem – tak, dobrze czytasz. O mojej „niewykorzystanej szansie”, „ogromnej stracie” i emocjach z tym związanych. Zapraszam!

Czytaj więcej

Newsletter dla blogera – dobry pomysł?

W tym artykule opowiadam, czy newsletter dla blogera to naprawdę dobry pomysł. Poznasz też konsekwencje zasubskrybowania zbyt dużej ilości newstellerów.

Czytaj więcej

Jak pisać mejle? Jak się da najprościej!

Dlaczego mejle należy pisać jak najprościej? Jak powinna wyglądać właściwie skonstruowana wiadomość do klienta? O tym, i nie tylko, w moim wpisie.

Czytaj więcej

Co przeczytasz na swój temat, jeśli jesteś blogerem

Brakuje Ci pasji, nie jesteś sławny, więc co z Ciebie za bloger… Co jeszcze przeczytasz na swój temat, jeśli jesteś blogerem? Przedstawiam na moim przykładzie.

Czytaj więcej

Skąd brać darmowe zdjęcia?

Skąd brać darmowe zdjęcia, które mają wysoką jakość? Poznaj kilka propozycji banków zdjęć, dostarczających naprawdę dobre grafiki o różnej tematyce.

Czytaj więcej

Inbox zero, czyli jak wprowadzić porządek w skrzynce pocztowej

Chcesz wprowadzić porządek w skrzynce pocztowej? Inbox zero – poznaj sprawdzone przeze mnie narzędzie, które szybko i skutecznie zrobi to za Ciebie.

Czytaj więcej

Ładna prezentacja w Power Point? Nic trudnego!

Jak wykonać ładną prezentację w Power Poincie? Oto 6 praktycznych wskazówek, które znacznie podniosą jakość Twoich slajdów – przetestowałem je osobiście.

Czytaj więcej

Co ma wspólnego ciało pływaka ze skutecznością reklam?

W tym artykule przedstawiam, że ciało pływaka ma mnóstwo wspólnego ze skutecznością reklam. O czym więc musisz pamiętać, by nie wpaść w pułapkę z tym związaną?

Czytaj więcej

Test Sinatry, czyli dowód kompetencji

Czy wiesz, czym jest Test Sinatry, zwany dowodem kompetencji? Znajdź swój Nowy Jork – w tym wpisie pokazuję, jak możesz to zrobić i dlaczego warto.

Czytaj więcej

Nauczmy dzieci podziwiać przedsiębiorców

Dlaczego warto nauczyć dzieci podziwiać przedsiębiorców? Jak Polacy podchodzą do kwestii zakładania firmy? Na te kluczowe pytania odpowiadam w artykule.

Czytaj więcej

Jestem zwycięzcą, czyli dlaczego warto próbować

Czy warto próbować do skutku? Co oznaczają porażki? W tym artykule, na moim własnym przykładzie, pokażę Ci, jaką potęgę ma nieustanne dążenie do celu.

Czytaj więcej

Płakałem po Smutnym Autobusie

Czy znasz spot o Smutnym Autobusie? Jakie wywołuje u Ciebie emocje? Zobacz go w moim wpisie! Opowiadam też o znaczeniu virali oraz ich skuteczności.

Czytaj więcej

Jak zostać kimś innym na jeden dzień? Wypróbuj Lifetramp!

Chcesz zostać kimś innym na jeden dzień? Jest to możliwe z Lifetramp. Opisuję, w czym tkwi fenomen tego serwisu i jakie możliwości przed Tobą otwiera.

Czytaj więcej

Jak wybierać zdjęcia z banku zdjęć?

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie dobrać grafiki z banku zdjęć do swojej strony i contentu? Przeczytaj ten artykuł i poznaj kilka moich sprawdzonych porad.

Czytaj więcej

Follow up, czyli nie siedź cicho!

Dlaczego tak wiele osób na konferencjach siedzi cicho i nie zadaje pytań? Poznaj moje przemyślenia na ten temat i dowiedz się, jakie korzyści przynosi aktywność.

Czytaj więcej

Jak zrobić kreatywne CV? Kilka narzędzi, które pomogą Ci je stworzyć

Chcesz stworzyć naprawdę kreatywne CV, które Cię wyróżni na tle konkurencji? W tym artykule przedstawiam kilka nadzwyczaj pomocnych narzędzi do tego zadania.

Czytaj więcej

Czego Michael Schumacher uczy o pracy w zespole?

W tym artykule opowiem, czego Michael Schumacher uczy o pracy w zespole. Dowiesz się, co daje docenianie wkładu innych osób i jakie przynosi obopólne korzyści.

Czytaj więcej

5 dodatków do Chrome, które ułatwią Ci pracę

Chcesz poznać 5 pomocnych dodatków do Chrome, które ułatwiają pracę? Opisuję je w tym wpisie oraz przedstawiam zalety, jakie przynosi ich użytkowanie.

Czytaj więcej

Czy vloger powinien oznaczać materiały reklamowe?

Większość blogerów oznacza teksty i materiały sponsorowane. Jak to jednak bywa z vlogerami? Jak oni przedstawiają materiały reklamowe? O tym w moim wpisie!

Czytaj więcej

Darmowe szablony WordPress – 5 sprawdzonych źródeł

W tym artykule przedstawiam 5 polecanych źródeł z darmowymi szablonami WordPress. Dzięki nim zadbasz o estetyczny wygląd strony, wyróżniając ją na tle innych.

Czytaj więcej

Przydatne wtyczki do Chrome, część 2

Jakie 6 przydatnych wtyczek do Chroma mogę polecić z własnego doświadczenia? Poznaj kontynuację wpisu „5 dodatków do Chrome, które ułatwią Ci pracę”.

Czytaj więcej

Aplikacje na MacBooka, które musisz zainstalować przy pierwszym uruchomieniu

MacBook to niezwykle przydatne urządzenie. Jakie aplikacje musisz zainstalować przy jego pierwszym uruchomieniu? Poznaj moje sprawdzone propozycje.

Czytaj więcej

4 fatalne błędy na Twojej stronie internetowej, które musisz poprawić

Czy popełniasz te 4 fatalne błędy na swojej stronie internetowej? Zobacz w artykule, o jakich dokładnie mowa oraz dowiedz się, w jaki sposób je poprawić.

Czytaj więcej

Ile jest wart pomysł na biznes?

Każdy z nas miewa pomysły na biznes. Kluczowe są jednak kwestie wykonawcze, które decydują o sukcesie. Przeczytaj więcej na ten temat w moim artykule.

Czytaj więcej

Dlaczego słoń nie ucieknie z cyrku i czego to uczy o marketingu?

W czym jesteśmy podobni do słoni oraz do małp w codziennym życiu i w pracy? Czego to uczy o marketingu? Na te pytania odpowiadam w artykule – sprawdź.

Czytaj więcej

Darmowe programy do tworzenia grafiki

W tym artykule opisuję kilka darmowych programów do tworzenia grafiki, które osobiście polecam. Poznaj więc ich zastosowanie, zalety i funkcjonalność.

Czytaj więcej

Historia reklamy – 4 książki, które warto znać

Chcesz poznać 5 inspirujących książek o historii reklamy, które naprawdę warto znać? Przedstawiam moje sprawdzone propozycje, które wciągają od pierwszej strony.

Czytaj więcej

Darmowe kursy online – gdzie ich szukać? 7 sprawdzonych źródeł

Poznaj 7 sprawdzonych źródeł, dzięki którym znajdziesz dobre darmowe kursy online. Przedstawiam bazę jakościowych platform sprawdzonych przeze mnie osobiście.

Czytaj więcej

Jak zrobić infografikę? Oto darmowe programy, które Ci w tym pomogą

W tym artykule opisuję darmowe programy, które pomogą Ci stworzyć infografikę. Dowiedz się, co je wyróżnia, jakie mają funkcje i jakie korzyści przynoszą.

Czytaj więcej

Jak zrobić kreatywną i skuteczną reklamę? Oto 6 przebadanych schematów, które działają

Marzysz o kreatywnej i skutecznej reklamie? Podaję Ci na tacy 6 przebadanych schematów, które działają. Dowiesz się, jak podnieść swój biznes na wyższy poziom.

Czytaj więcej

Darmowe programy do edycji zdjęć dla marketera (i nie tylko)

W tym artykule przedstawiam darmowe programy do edycji zdjęć dla marketera – i nie tylko. Niektóre z nich są przeznaczone do kompresji – dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

Bezpłatny kurs e-mailowy: Narzędzia nowoczesnego marketingu!

W tym artykule opisuję mój darmowy kurs e-mail: „21 darmowych narzędzi nowoczesnego marketingu”. Poznaj go i skutecznie wykorzystaj wiedzę zawartą w szkoleniu.

Czytaj więcej

Jak przygotować własny kurs online? Case study “21 narzędzi marketingu internetowego”

Pragniesz przygotować własny kurs online? W tym wpisie pomagam Ci w realizacji tego marzenia. Poznaj case study „21 darmowych narzędzi nowoczesnego marketingu”.

Czytaj więcej

Klątwa Wiedzy – największy wróg komunikacji

Czym jest Klątwa Wiedzy w komunikacji i marketingu? Sprawdź, czy dotyczy ona również Ciebie i jak możesz ją wykorzystać w rozwoju własnego biznesu.

Czytaj więcej

Zamknięci w bańce informacyjnej

Co to znaczy, że jesteśmy zamknięci w bańce informacyjnej? Poznaj zjawisko pułapki personalizacji, Filter Bubble i błędów poznawczych. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej

Personalizacja w marketingu to konieczność, nie luksus

Dlaczego personalizacja w marketingu nie jest już luksusem, tylko koniecznością? Jeśli chcesz wiedzieć, zapoznaj się z artykułem, w którym opisuję to zjawisko.

Czytaj więcej

Jak dobrać kolory? Narzędzia, które w tym pomogą

W tym artykule przedstawiam kilka programów i narzędzi, które ułatwiają dopasowanie do siebie kolorów w projektach graficznych. Poznaj sprawdzone propozycje.

Czytaj więcej

Jak określić grupę docelową?

Opowiadam, jak określić grupę docelową, co umożliwi poznanie jej potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu zaczniesz prowadzić skuteczne działania marketingowe.

Czytaj więcej

Narzędzia dla blogerów

Jakie narzędzia dla blogerów są nadzwyczaj przydatne i ułatwiają pracę? Jeśli chcesz je poznać, przeczytaj ten artykuł, w którym opisuję gotowe rozwiązania.

Czytaj więcej

Jak zbierać adresy e-mail?

W tym wpisie opowiadam, jak zbierać adresy e-mail, by zbudować przejrzystą bazę mailingową. Dostarczam gotowe rozwiązania i propozycje sprawdzonych programów.

Czytaj więcej

Jak znaleźć czyjś adres e-mail?

Czy wiesz, że z pomocą aplikacji znajdziesz adres e-mail konkretnej osoby? Dowiedz się, jakie narzędzia to ułatwiają i jakie informacje musisz posiadać.

Czytaj więcej

Opinie klientów na stronie internetowej – jak powinny wyglądać?

Jakie opinie klientów na stronie internetowej wyglądają naprawdę wiarygodnie? W artykule przybliżam ten temat i obrazuję go na konkretnych przykładach.

Czytaj więcej

Co robić, gdy nie mamy opinii klientów na stronie www

Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, gdy nie masz opinii klientów na stronie www, przeczytaj ten wpis. Przedstawiam kilka konkretnych porad, jak to zmienić.

Czytaj więcej

Zapis na newsletter – jak stworzyć skuteczny formularz?

Newsletter to coraz popularniejszy kanał marketingowy. Przeczytaj, jak powinien wyglądać skuteczny formularz, co musi zawierać i gdzie go najlepiej umieścić.

Czytaj więcej

15 wtyczek do WordPressa dla marketerów

Poznaj 15 wtyczek do WordPressa dla marketerów. Podzieliłem je na 5 kategorii, w tym pozycjonowanie i generowanie leadów. Popraw jakość swojej pracy!

Czytaj więcej

Kolory w reklamie i marketingu

Czy wiesz, że ponad połowa klientów motywuje zakup produktu kolorem? Dowiedz się, jakie kolory w reklamie i marketingu są pożądane oraz wpływają na większe zyski.

Czytaj więcej

Call To Action – jak stworzyć skuteczne wezwanie do działania

W tym artykule podam Ci gotowe sposoby na tworzenie chwytliwych Call To Action. Poznaj znaczenie CTR-ów, ich rolę oraz przygotowane przeze mnie przykłady.

Czytaj więcej

Jak sprawić, by ludzie mnie lubili? Czyli efekt Benjamina Franklina

Chcesz się nauczyć od Benjamina Franklina jak sprawić, by ludzie Cię polubili? Przeczytaj artykuł – ten sposób ma też ogromny wpływ na relacje z klientami!

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy agencji reklamowej

W tym artykule opisuję najczęstsze błędy agencji reklamowej, które znam z własnego doświadczenia. Jak więc one dokładnie wyglądają i jak ich uniknąć?

Czytaj więcej

Jak pracować zdalnie? Zarządzanie zdalną firmą i nie tylko

Czy wiesz, jak skutecznie pracować zdalnie? W tym wpisie przedstawiam tylko konkretne i praktyczne wskazówki, o których mało kto mówi. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej

Promocja firmy w internecie – od czego zacząć?

W tym artykule opowiadam, jak skutecznie promować firmę w sieci. Przedstawiam praktyczne wskazówki, metody oraz spis moich pomocnych artykułów z tej tematyki.

Czytaj więcej

Google Tag Manager – najpopularniejsze tagi i funkcje

Jeśli wiesz już, czym jest Google Tag Manager, zapraszam do artykułu. Dowiesz się, jaka jest lista najpopularniejszych tagów wdrażanych z pomocą tego narzędzia.

Czytaj więcej