Marketing internetowy – najważniejsze artykuły

Cześć!

Szukasz solidnej piguły wiedzy marketingowej? Mam dla Ciebie doskonałą wiadomość, właśnie ją znalazłeś!

Cała ta strona to zbiór wybranych przeze mnie artykułów, które od A do Z przeprowadzą Cię przez świat marketingu.

Jest tego sporo, dlatego podzieliłem stronę dla tematyczne sekcje. Szukasz informacji o kampaniach płatnych na Facebooku? Wystarczy, że klikniesz w “Artykuły o reklamie na Facebooku”.
Przy każdym artykule znajdziesz kilka zdań podsumowania czego dotyczy artykuł.

Mam nadzieję, że ten zbiór będzie dla Ciebie pomocny.

Zobacz moje artykuły o Facebooku, social media i marketingu.

Reklama na Facebooku - najpopularniejsze artykuły

Facebook Pixel – jak go zainstalować i co właściwie daje?

Piksel Facebooka jest konieczny nie tylko wtedy, gdy korzystasz z remarketingu. Przeczytaj, do czego jeszcze jest niezbędny – i czym w ogóle jest Piksel Facebooka.

Czytaj więcej

Jak pobrać fakturę z Facebooka?

Pobieranie faktur z Facebooka nie jest problematyczne. Trzeba jednak wiedzieć, co wypełnić krok po kroku. Zapraszam do poznania precyzyjnych instrukcji.

Czytaj więcej

Facebook odrzucił kartę – co robić?

Reklamy na Facebooku wiążą się z koniecznością opłat. Co zrobić, gdy chcesz zapłacić, a Facebook odrzuca Twoją kartę? Poznaj powody i rozwiązanie problemu.

Czytaj więcej

Targetowanie reklam na Facebooku – 9 praktycznych porad

Targetowanie reklam na Facebooku rządzi się konkretnymi prawami. W tym artykule dzielę się 9 poradami – o czym musisz pamiętać targetując i jak to prawidłowo robić?

Czytaj więcej

Reklama na LinkedIn - najpopularniejsze artykuły

Reklama na Linkedin – od ustawień po średnie koszty. Poradnik

Nie każdy wie, ale reklama na Linkedin daje ogromne możliwości – podobnie jak na Facebooku. Jak więc ją prawidłowo ustawić i ile kosztuje? Poznaj mój poradnik.

Czytaj więcej

Generowanie leadów na LinkedIn

W tym wpisie dowiesz się więcej na temat generowania leadów na Linkedln. Opowiadam też o algorytmach i celach reklamowych na tym popularnym portalu.

Czytaj więcej

Prowadzenie fanpage na Facebooku - najpopularniejsze artykuły

Konkurs na Facebooku i Instagramie – jak go przygotować zgodnie z prawem?

Konkurs na Facebooku i w innych mediach społecznościowych to temat nieustająco popularny. Ciekawi każdego, kto zajmuje się prowadzeniem firmowego profilu na Facebooku czy Instagramie i szuka sposobów na ich promowanie.

Czytaj więcej

Jak odlubić strony na Facebooku? Odzyskaj kontrolę nad swoim newsfeedem!

Czy wiesz, że z użyciem Manage Your Likes szybko odlubisz strony na Facebooku? Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób odzyskasz kontrolę nad własnym newsfeedem.

Czytaj więcej

Reklama na Instagramie - najpopularniejsze artykuły

Jak prowadzić firmowy Instagram i zwiększyć liczbę obserwujących

Jak prowadzić firmowego Instagrama, by zwiększyć liczbę obserwujących? Reklama, kreowanie stylu, planowanie postów… dowiedz się, co ma największe znaczenie!

Czytaj więcej

Konto biznesowe na Instagramie – jak je założyć?

Artykuł, w którym przekonasz się, jak jest ważne prowadzenie biznesowego konta na Instagramie. Jakie znaczenie odgrywa w tym reklama? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

Reklama na Instagramie – wybór celu i dobór grupy, tworzenie reklam

Czy wiesz, że reklamę na Instagramie można tworzyć bezpośrednio z poziomu aplikacji lub poprzez Manager Reklam na Facebooku? Poznaj mój praktyczny przewodnik.

Czytaj więcej

Remarketing na Instagramie

Remarketing na Instagramie jest uruchamiany na kilka sposobów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakich, przeczytaj artykuł i poznaj konfiguracje tego typu reklamy.

Czytaj więcej

Copywriting - najpopularniejsze artykuły

Jak pisać językiem korzyści?

Czym tak naprawdę jest popularny język korzyści? W tym wpisie poznasz jego potęgę i zalety. Dowiesz się też, na co tak naprawdę zwracają uwagę odbiorcy.

Czytaj więcej

Jak zostać copywriterem?

W tym artykule dowiesz się, jak zostać copywriterem i z czym to się wiąże. Na przykładzie mojej historii pokażę Ci, jak wygląda droga do sukcesu w tym zawodzie.

Czytaj więcej

Jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę

W tym wpisie dowiesz się, jak pisać teksty na stronę internetową, które przyciągają uwagę, angażują i wpływają na emocję odbiorcy. Poznaj niezawodne wskazówki!

Czytaj więcej

Słowa kluczowe – jak je sprawdzić?

Słowa kluczowe sprawiają, że znajdujesz się wysoko w Google. Warto korzystać z dostępnych narzędzi, które ułatwiają dobór takich fraz. Jakie więc polecam?

Czytaj więcej

Social media - najpopularniejsze artykuły

Jak pobrać film z Facebooka? Oto 3 sprawdzone metody!

Czy wiesz, jak szybko pobrać film z Facebooka? Przedstawiam 3 wygodne metody, dzięki którym to zrobisz – zarówno jako właściciel filmu, jak i jego odbiorca.

Czytaj więcej

Jak skontaktować się z Facebookiem? [poradnik]

W tym artykule dokładnie przybliżam, jak się skontaktować z Facebookiem. Wbrew pozorom to nie jest łatwe – poznaj więc sprawdzone i skuteczne metody.

Czytaj więcej

Promowanie grupy na Facebooku – 14 skutecznych sposobów

Grupy na Facebooku nieustannie mają ogromną moc. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak je promować, przeczytaj ten artykuł. Podaję kilka sprawdzonych metod!

Czytaj więcej

Hashtagi na Facebooku – czy warto ich używać?

Hashtag nieodłącznie jest kojarzony z Instagramem. Jednak hashtagi na Facebooku również bywają nadzwyczaj przydatne – jak je więc możesz wykorzystać?

Czytaj więcej

Content marketing - najpopularniejsze artykuły

Tworzenie person – proste narzędzie wspierające

Czym jest persona? Dlaczego ma decydujący wpływ na Twoją pracę? W tym artykule odpowiadam na te pytania i opisuję proste narzędzie wspierające określenie persony.

Czytaj więcej

Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić

Blog firmowy nie tylko buduje Twój wizerunek, ale też poprawia relacje z klientami. We wpisie przybliżam, jakie jeszcze korzyści płyną z prowadzenia strony.

Czytaj więcej

Skąd brać pomysły na content? 15 sprawdzonych sposobów

Nie wiesz skąd brać pomysły na content? W tym artykule przedstawiam 15 sprawdzonych przeze mnie sposobów na budowanie angażujących treści do swoich odbiorców.

Czytaj więcej

Jak pisać teksty SEO – SEO copywriting

Chcesz wiedzieć, jak pisać dobre teksty SEO? W tym artykule dowiesz się, czym jest SEO copywriting, na czym polega i jaki ma wpływ na widoczność stron.

Czytaj więcej

Reklama w Google - najpopularniejsze artykuły

Co to jest Google Tag Manager?

Czym jest i jak działa Google Tag Manager? Przedstawiam jego funkcje i opowiadam krok po kroku, w jaki sposób zacząć korzystać z tego efektywnego narzędzia.

Czytaj więcej

Bannery Google AdWords – jak je zrobić bez pomocy grafika

Chcesz się dowiedzieć, jak samodzielnie przygotować Bannery Google AdWords? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie – przedstawiam szczegółową instrukcję.

Czytaj więcej

Mierzenie skuteczności kampanii – Tagi UTM i Google Analytics

W tym artykule dowiesz się, jak mierzyć skuteczność kampanii z wykorzystaniem Tagów UTM i Google Analytics. Opowiem też, jak wstawić tag UTM na Facebooku.

Czytaj więcej

Jak zainstalować Google Analytics? 3 sprawdzone sposoby!

Jeśli chcesz mierzyć efekty własnych działań marketingowych, postaw na Google Analytics. Przedstawiam 3 wygodne sposoby na instalację tego narzędzia.

Czytaj więcej

Podcast o marketingu

Podcast marketingowy – Konkretnie o marketingu

W tym artykule poznasz wiele informacji na temat moich podcastów marketingowych. Powiem też, gdzie możesz ich słuchać i skąd nazwa „Konkretnie o marketingu”.

Czytaj więcej

Content marketing – czy treści są potrzebne? [PODCAST #1]

Właśnie tutaj prezentuję mój pierwszy podcast, w którym opowiadam o tym, czym jest content marketing bez tworzenia treści. Poznaj go w całości już teraz!

Czytaj więcej

Jak zwiększyć skuteczność reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom [PODCAST]

We wpisie przedstawiam inspirujący podcast, który dotyczy zwiększenia skuteczności reklam na Facebooku dzięki wykluczeniom. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czytaj więcej

Dzielenie się wiedzą w firmie [PODCAST]

Jak można się dzielić wiedzą w firmie? W tym artykule zamieściłem podcast, który przybliża ten temat. Poznaj sprawdzone sposoby na przykładzie mojego zespołu.

Czytaj więcej

Rozliczanie się za efekt z agencją reklamową [PODCAST]

Czy rozliczanie się za efekt pracy z agencją reklamową jest korzystne? Poznaj mój podcast, w którym przybliżam zalety i wady takiego rozwiązania. Zapraszam!

Czytaj więcej

Kanał na Youtube o marketingu

O marketingu na Youtube – mój własny kanał!

Czy wiesz, że prowadzę kanał na Youtube? W tym artykule przedstawiam jego tematykę, przybliżam moje cele z nim związane i przekierowuję Cię do pierwszego odcinka!

Czytaj więcej

Inne

Skąd brać darmowe zdjęcia?

Skąd brać darmowe zdjęcia, które mają wysoką jakość? Poznaj kilka propozycji banków zdjęć, dostarczających naprawdę dobre grafiki o różnej tematyce.

Czytaj więcej

Jak zrobić kreatywne CV? Kilka narzędzi, które pomogą Ci je stworzyć

Chcesz stworzyć naprawdę kreatywne CV, które Cię wyróżni na tle konkurencji? W tym artykule przedstawiam kilka nadzwyczaj pomocnych narzędzi do tego zadania.

Czytaj więcej

Darmowe programy do tworzenia grafiki

W tym artykule opisuję kilka darmowych programów do tworzenia grafiki, które osobiście polecam. Poznaj więc ich zastosowanie, zalety i funkcjonalność.

Czytaj więcej

Jak znaleźć czyjś adres e-mail?

Czy wiesz, że z pomocą aplikacji znajdziesz adres e-mail konkretnej osoby? Dowiedz się, jakie narzędzia to ułatwiają i jakie informacje musisz posiadać.

Czytaj więcej