Planowanie postów na Instagramie

Planowanie postów na Instagramie jeszcze do niedawna wymagało narzędzi zewnętrznych. Na szczęście, z tym już koniec. Facebook umożliwił to w swoim narzędziu – Creator Studio. Pokażę Ci krok po kroku, jak to zrobić.

 

Czym jest Facebook Creator Studio?

Facebook Creator Studio to narzędzie do zarządzania swoimi profilami i analizowania ich statystyk (choć nie tylko, ale to temat na inną okazję). Do niedawna działało wyłącznie z fanpage’ami. Teraz możemy tu również podłączyć swoje konto na Instagramie.

 

Chcesz darmowego e-booka o Remarketingu na Facebooku? Dołącz do ponad 40 000 subskrybentów mojego newslettera – otrzymasz go za darmo! W newsletterze będziesz otrzymywać m.in. informacje o nowych tekstach na blogu, e-bookach, webinarach i szkoleniach.

Jak planować posty na Instagramie przy użyciu Creator Studio?

Planowanie postów na Instagramie z poziomu Creator Studio jest banalnie proste. Najpierw jednak musisz się dostać do samego narzędzia.

Dostępne jest pod adresem: https://business.facebook.com/creatorstudio/

Uwaga: jeżeli chcesz z niego korzystać, konieczny będzie Menadżer Firmy – specjalny rodzaj konta na Facebooku, o którym pisałem już kilkukrotnie. W podlinkowanym wpisie znajdziesz więcej informacji, a odpowiedzi na najczęściej frapujące kwestie tutaj: Menadżer Firmy na Facebooku – najczęstsze pytania.

Na pasku na samej górze prawdopodobnie widzisz możliwość przełączenia się na swoje konto instagramowe.

jak planować posty na instagramie

Zmieni to z kolei opcje wyświetlane na pasku po lewej. Przejdź do zakładki “Konta na Instagramie”, a następnie “Dodaj konto”.

dodaj konto planowanie postów Instagram

Teraz wystarczy, że się zalogujesz. Możesz podłączyć więcej kont, nie tylko jedno!

To w zasadzie koniec konfiguracji. Teraz wystarczy, że klikniesz opublikuj post, dodasz swoje piękne zdjęcie, odpowiednie hashtagi i angażujący opis (jak to prosto brzmi, gdy sprowadzić to do ogólników, prawda?).

Gotowego posta opublikujesz za pomocą przycisku w prawym dolnym rogu. Podobnie jak przy zarządzaniu fanpage’em, trójkącik po prawej stronie pozwoli Ci przełączyć się na zakładkę związaną z planowaniem.

termin planowania postu na instagramie

I to już! Post na Instagramie zaplanowany!

Cieszę się, że planowanie postów na Instagramie wreszcie dostępne jest za pomocą natywnej aplikacji oraz, co dla mnie jeszcze ważniejsze – z poziomu komputera.

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media (Instagram, Facebook):