9 najpopularniejszych wpisów w 2015

Podobno podsumowania roku klikają się dobrze tylko w okresie poświątecznym. Trudno. Zaryzykuję!

Czytelników na blogu cały czas przybywa (może Ty też jesteś ze mną dopiero od niedawna?), a dobrze wiemy, jak to jest z czytaniem starych wpisów. Lepiej je przypomnę, bo jeszcze się okaże, że algorytmy Facebooka lub Twittera nie pozwoliły Ci ich wcześniej zobaczyć!

(Pssst… jeśli tak było, zapisz się do mojego newslettera. Pojawiają się tam ciekawe treści! Formularz znajdziesz obok)

W 2015 opublikowałem 35 wpisów. Planowałem dużo więcej, ale blog miał kilkumiesięczną (sic!) przerwę spowodowaną przenosinami na własną domenę i kilkoma innymi przeciwnościami losu. Z tego powodu straciłem też wszystkie polubienia, więc ich liczba pod poszczególnymi postami może być dla Ciebie myląca. Wyciągnąłem jednak z Google Analytics samych faworytów publiczności.

 

1. Jak pisać językiem korzyści?

Copywriting to jeden z moich ulubionych tematów. Ten wpis należy do najpopularniejszych w swojej kategorii. Uważam język korzyści za słabo opisany w sieci, stąd podzieliłem się swoją metodą identyfikowania korzyści opartą na badaniach socjologicznych.

 

2. To copywriting dyktuje design, a nie na odwrót

Kontrowersyjna teza w tytule, podczas gdy sam artykuł traktuje o konieczności zachowania spójności między wyglądem strony www a treściami, które mają się na niej znaleźć. Inaczej nici z sukcesu.

 

3. O poczuciu niedoskonałości

Artykuł powstał jako zapis myśli z mojego wystąpienia na jednej z konferencji, które spotkało się ze świetnym przyjęciem. Traktuje o Syndromie Oszusta, który sprawia, że czujemy się gorsi, choć nie powinniśmy.

 

4. Jak napisać tekst o firmie?

Bardzo chętnie czytany! Wcale mnie to nie dziwi, bo napisanie tekstu tego typu to bardzo często wykonywany przeze mnie typ zlecenia. Wiele firm ma z tym problem. W końcu najgorzej pisze się o sobie.

 

5.  Nowe Logo UMK

Przed utratą lajków spowodowaną przenosinami miał ich ponad tysiąc… wywiad z autorem jednej z głośniejszych i bardziej kontrowersyjnych identyfikacji ubiegłego roku o trudnej sztuce rozumienia i komenotowania designu. Pochwalę się, że jako pierwszy w Polsce pokazałem, jak będzie wyglądała nowa linia graficzna uniwersytetu, zanim zrobiły to jakiekolwiek inne media.

 

6. Schematy kreatywnych reklam

Historia badania i sprawdzone techniki tworzenia reklam. Ostatni tekst w 2015 okazał się jednocześnie jednym z najpopularniejszych.

 

7. Dlaczego słoń nie ucieknie z cyrku i czego to uczy o marketingu?

Felieton o uporze i potrzebie ciągłej weryfikacji własnych milczących założeń.

 

8. Darmowe programy graficzne

Co tu dużo kryć – takie zestawienia zawsze cieszą się popularnością!

 

9. Darmowe kursy online

Sprawdzone miejsca, z których można czerpać wiedzę. Sam korzystam i Tobie też polecam.

 

I jak? Wszystko przeczytane? Zaległości nadrobione? Cieszę się! W tym roku planuję napisać dużo więcej tekstów i liczę, że przypadną Ci do gustu co najmniej tak samo, jak powyższa “lista przebojów”. Będzie to trudne, bo przede mną kilka angażujących czas projektów (w tym książka o copywritingu! O innych dopiero Ci opowiem), ale czego się nie robi dla czytelników takich jak Ty! :)

Tymczasem raz jeszcze życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

Do przeczytania,

Artur Jabłoński