Promocja firmy w internecie – 9 prostych sposobów

Promocja firmy w Internecie to jedna z najłatwiejszych metod dotarcia do nowych klientów. Dzięki reklamie online Twoja firma może zwiększyć zyski, stać się rozpoznawalna i popularna wśród konsumentów. Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie promować swój biznes w Internecie? Przygotowałem dla Ciebie 9 prostych działań, które możesz wdrożyć, aby Twoja marka stała się widoczna w sieci. Poznaj wszystkie formy reklamy internetowej.

Promocja firmy w internecie | stopka mailowa

Promocja firmy w internecie | Wykorzystaj stopkę e-mail

Jedną z najprostszych i najtańszych, ale bardzo efektywnych metod reklamy firmy w Internecie jest stworzenie profesjonalnego podpisu do każdej wiadomości, jaką wysyłasz do swoich klientów i potencjalnych klientów.

Stopka w mailu to końcowy element korespondencji, która może być traktowana jako wizytówka Twojego biznesu. Jest automatycznie dodawana do wiadomości, dlatego nie musisz robić tego ręcznie.

W stopce e-mail możesz umieścić informacje takie, jak:

 • imię i nazwisko,
 • nazwa i logo firmy, 
 • dane adresowe i kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail),
 • linki do strony firmowej czy mediów społecznościowych,
 • numery REGON, NIP.

Jeżeli chcesz, aby jakieś informacje były lepiej widoczne, warto wyróżnić je, na przykład poprzez pogrubienie czcionki.

Jak zrobić stopkę w mailu? Możesz ją oczywiście stworzyć bezpośrednio w swojej poczcie. Do dyspozycji masz także różnego rodzaju bezpłatne kreatory np. HubSpot, MySignature, Mention, Woodpecker. Z nimi przygotujesz estetycznie wyglądające podpisy do Twoich wiadomości z linkami i grafikami. Wszystko to wpłynie na promocję firmy.

Promowanie firmy w internecie | profil firmy Google | promocja w mapach google | promocja na rynku lokalnym

Promocja firmy w internecie | Uzupełnij Profil Firmy Google

Jak w łatwy sposób sprawić, aby klienci trafili do Twojej firmy?

Dzięki Profilowi Firmy Google. W tej internetowej mapie możesz bezpłatnie dodać profil swojej marki i sprawić, aby użytkownicy Internetu stali się Twoimi potencjalnymi klientami.

Swego rodzaju wizytówki Google umożliwiają udostępnienie szeregu informacji o Twojej firmie. Możesz dodać do nich adres, adres URL strony, godziny otwarcia, numer telefonu, a także odpowiadać na opinie klientów.

Oprócz tego warto spersonalizować swój profil, aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość swojego biznesu. Możliwości ku temu jest wiele. Możesz dołączyć zdjęcia, przygotować ciekawy opis czy szczegółowo zaprezentować swoją ofertę za pomocą Wpisów.

Aby stworzyć własny Profil Firmy Google, konieczne jest założenie konta Google, a następnie uzupełnienie formularza zgłoszenia i dodanie swojej marki na mapie.

Wizytówki na mapach to najlepszy wybór dla przedsiębiorców, którzy działają stacjonarnie. Dzięki temu rozwiązaniu klienci z łatwością mogą odnaleźć do nich drogę.

reklama firmy w internecie | strona firmowa

Promocja firmy w internecie | Załóż firmową stronę internetową

Chociaż nie jest niezbędna, to jednak warto ją mieć. Firmowa witryna internetowa umożliwia profesjonalne zaprezentowanie biznesu i znacznie ułatwia prowadzenie działań marketingu internetowego. Dzięki niej możesz kreować wizerunek swojej marki, przedstawić najważniejsze informacje o swojej firmie, zaprezentować ofertę, umieścić adres, opinie klientów i wiele więcej. 

Własna witryna wpływa na wiarygodność Twojej firmy. Jej brak może być traktowany przez potencjalnych klientów jako nieprofesjonalizm. Dzięki stronie konsument może w łatwy sposób odnaleźć Twoją markę i zdobyć o niej podstawowe informacje. Oprócz tego Twoja strona WWW może stać się miejscem docelowym, do którego będzie prowadzić płatna reklama w Internecie.

Dobra strona firmowa powinna być:

 • atrakcyjna wizualnie,
 • czytelna i przejrzysta,
 • intuicyjna i łatwa w obsłudze,
 • zoptymalizowana pod kątem SEO. 

Najlepiej zdecydować się na witrynę wykonaną w technologii RWD (Responsive Web Design). Jest to strona responsywna, co oznacza, że w zależności od tego, na jakim urządzeniu jest otwierana, jej wygląd będzie automatycznie dopasowany do wielkości wyświetlacza, albo do okna przeglądarki. Dzięki temu masz pewność, że Twoja witryna będzie zawsze czytelna dla użytkownika!

Własną stronę WWW można przygotować samodzielnie (używając kreatorów online) lub zlecić to agencji marketingowej, która się tym zajmuje.

Działania SEO - zadbaj o pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek | Senuto | Google Search Console

Promocja firmy w internecie | SEO – zadbaj o pozycjonowanie swojej strony firmowej

SEO (Search Engine Optimization) to jedna z najpopularniejszych metod reklamy firmy w wyszukiwarkach internetowych, która wyróżnia się wysoką efektywnością, stałymi kosztami i uniwersalnym przeznaczeniem.

Pozycjonowanie strony to nic innego, jak działania, które nakierowane są na osiągnięcie najwyższej i najlepiej widocznej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich słów kluczowych użytkownik może z łatwością trafić na Twoją witrynę. Dodatkowo Twoje treści pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Działania reklamowe SEO koncentrują się na zmianach na stronie WWW (on-site), czyli na jej optymalizacji (m.in. uwzględniane są frazy kluczowe), a także poza nią (off-site), na przykład publikowaniu interesujących treści na innych witrynach. Pozycjonowanie może być stosowane zarówno w przypadku przedsiębiorstw działających w całym kraju, jak i lokalnie.

Optymalizacja witryny pod kątem SEO to zajęcie czasochłonne, które wymaga znajomości m.in słów kluczowych opisujących Twoją firmę. W Internecie możesz znaleźć kilka bezpłatnych narzędzi takich jak AnswerThePublic, Google Keyword Planner, Google Search Console (link), Google Trends, ScreamingFrog, neilpatel.com, które pomogą Ci ustalić najpopularniejsze frazy wyszukiwania dla danego tematu.

Jeżeli jednak obawiasz się, że nie poradzisz sobie z optymalizacją swojej strony, zawsze może skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i zlecić te działania agencji SEO.

zajmij się pozyskiwaniem klientów przez bloga

Promocja firmy w internecie | Zacznij prowadzić firmowego bloga, czyli content marketingu

Content marketing, czyli marketing treści to kolejny świetny sposób na to, aby Twoja firma zyskała rozgłos w sieci. Jednym z takich działań może być założenie firmowego bloga i publikowanie na nim przydatnych treści dla Twoich odbiorców, które pomogą Ci zaprezentować się jako specjalistę w swojej dziedzinie, a także zbudować świadomość marki i nawiązać trwałe relacje z klientem.

We wpisach możesz dzielić się przydatnymi i pomocnymi treściami, które przyciągną czytelników. Pomóc im dokonać trafnego wyboru, odpowiedzieć na ich pytania czy wątpliwości i stworzyć ekspercki wizerunek swojej firmy. Dodatkowo prawidłowo stworzona blogosfera  jest preferencyjnie traktowana z punktu widzenia SEO i pomaga w uzyskaniu lepszej pozycji w wyszukiwarce Google, dzięki wykorzystaniu w treściach słów kluczowych.

Warto zadbać o to, by wpisy na blogu były przydatne i atrakcyjne dla odbiorcy. Oprócz ciekawego i poprawnie napisanego tekstu należy pamiętać także o zdjęciach, filmach czy infografikach. Uzupełnią one treść i pomogą lepiej zrozumieć dany temat.

Google Ads (dawniej google adwords) | Działania promocyjne firmy

Promowanie firmy w internecie | Reklama firmy – używaj płatnych reklam Google

W jaki sposób reklamować firmę w Internecie? Jednym ze świetnych sposób są płatne reklamy Google. To prosty i przystępny cenowo sposób na promocję firmy online.

Google Ads (dawniej kampanie Adwords) to reklamy w formie linków sponsorowanych, które prezentowane są w wyszukiwarce oraz w innych serwisach internetowych, dzięki czemu możesz dotrzeć do potencjalnych klientów. Ten typ płatnej promocji online poprzez zastosowanie odpowiednich słów oraz danych zapisanych w plikach Cookies wyświetla się konkretnej grupie odbiorców, którzy zainteresowani są daną ofertą. Dzięki temu masz pewność, że nie trafisz do przypadkowych osób!

Google Ads jest reklamą typu PPC (Pay Per Click), oznacza to, że zapłata następuje za kliknięcie reklamy, a nie za jej wyświetlenie. Kampanię możesz poprowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy agencji reklamowej, które zrobi to za Ciebie.

Jak reklamować firmę w internecie | profil w mediach społecznościowych to wzmocnienie wizerunku eksperta | skuteczna promocja firmy

Promowanie firmy w internecie | Wypromuj się w mediach społecznościowych

Kolejnym przykładem content marketingu są media społecznościowe, czyli najczęściej i najchętniej wybierane serwisy online. Stanowią one bardzo skuteczny kanał komunikacyjny i reklamowy dla przedsiębiorstw.

Obecność w mediach społecznościowych przyczynia się do budowania profesjonalnego wizerunku marki, wpływa na jej wiarygodność, a także umożliwia dotarcie do nowych klientów. To również bardzo cenne źródło wiedzy i informacji o grupie docelowej, którą można wykorzystać w tworzeniu oferty, aby jak najlepiej dopasować ją do preferencji potencjalnych klientów.

Na profilach w mediach społecznościowych można pokazać siebie i swoją markę. Zareklamować produkty, usługi czy zaprezentować swoją firmę od środka. Założenie własnego profilu w serwisie społecznościowym jest dostępne dla każdego i nie jest związane z opłatą, dlatego prowadzenie działań reklamowych nie pociąga za sobą żadnych kosztów.

Jakie są najczęściej wybierane social media do promocji marki? Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube, a także TikTok czy Pinterest to portale, którymi z pewnością warto się zainteresować.

Czy należy wybrać je wszystkie?

Oczywiście nie trzeba być na każdym portalu! Wybór najlepszego medium dla siebie jest zależny od profilu działalności, w jakim funkcjonuje Twoja firma. Przykładowo marki w branżach odzieżowej, kosmetycznej, wnętrzarskiej często wybierają Facebooka, Instagrama, Pinteresta, czyli serwisy, w których można tworzyć przekaz za pomocą grafiki uzupełnionej o treść.

Aby uzyskać najlepsze efekty, warto pamiętać o atrakcyjnym wyglądzie wpisów, ich regularnym zamieszczaniu na profilu i komunikacji z fanami, aby być jak najbliżej klientów!

Marketing Internetowy | Twoi potencjalni klienci są na Facebooku! Docieraj do grupy docelowej przez reklamę na Facebooku

Jak promować firmę w internecie | Rozpocznij kampanię płatną mediach społecznościowych

Media społecznościowe oprócz komunikacji bezpłatnej tzw. organicznej, oferują również płatną formę promocji firmy. Najpopularniejsza z nich to Facebook Ads, czyli reklama na Facebooku. To sponsorowana forma wpisów, która wyświetla się użytkownikom serwisu.

Zalety kampanii reklamowej – Facebook Ads:

 • Jest bardzo efektywna, ponieważ pozwala kierować przekaz do określonej grupy odbiorców na podstawie ich lokalizacji, wieku, płci czy zainteresowań.
 • Pozwala określić dokładny budżet reklamowy.
 • Umożliwia łatwe zarządzanie działaniami i pomiar ich skuteczności przez menedżera reklam.

Jeżeli chcesz dotrzeć do szerszego grona użytkowników social mediów, zdobyć nowych klientów i zwiększyć swoje dochody – warto zainwestować w płatną formę promocji firmy na portalach społecznościowych.

Promuj firmę dzięki darmowemu ebookowi! | Kolejny kanał dotarcia do grupy docelowej

Jak promować firmę w internecie | Opublikuj darmowego e-booka – wspomoże content marketing

Aby jednocześnie zareklamować swoją firmę i zbudować jej profesjonalny wizerunek, warto wykorzystać dodatkowe materiały, które możesz stworzyć dla swoich klientów. Jednym z nich są e-booki, które doskonale wpisują się w takie działania i są elementem content marketingu.

Publikacja własnej książki elektronicznej przyciągnie na stronę zainteresowane danym tematem osoby i pozwoli na zdobycie nowych klientów. Przez jej udostępnienie firma może także pozyskiwać subskrybentów newslettera oraz zdobyć wizerunek specjalisty w danej dziedzinie. E-book to ciekawy dodatek dla Twoich klientów, który przynosi wiele korzyści, między innymi wpływa na zaangażowanie i pozytywny odbiór marki.

Promocja firmy w internecie | Zacznij reklamę firmy w Internecie i już dziś zdobywaj potencjalnych klientów

Jak widzisz, obecnie przedsiębiorcy mają do wyboru szeroką gamę skutecznych metod promocji firmy w sieci w różnych obszarach marketingu internetowego. Większość z nich jest dostępna dla każdego w formie bezpłatnej, a w inne warto zainwestować, aby dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców, pozyskać nowych klientów, zwiększyć swoje zyski i reklamować firmę w Internecie.

Obecność w social mediach, stworzenie własnej strony, publikowanie blogów czy optymalizacja treści pod kątem SEO, to tylko niektóre z przykładów działań, które mają wpływ na marketing internetowy Twojej firmy, które możesz wybrać.

Znajdź najlepszą formę promocji twojej firmy w Internecie dla siebie, a jeżeli nie wiesz, jak się do tego zabrać, to pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Oddać działania dotyczące promocji firmy w Internecie w ręce agencji marketingowej, która zbada o najlepszą reklamę za Ciebie.