Promocja firmy w internecie – od czego zacząć?

Przed wszystkimi ciężki czas. Część biznesów musi rozpocząć działania, a promocja firmy w Internecie będzie kluczowa, aby przetrwać. Część musi zintensyfikować, zaś inni muszą swoje zoptymalizować.

Dlatego zebrałem kilka artykułów z mojego bloga, które uważam za szczególnie przydatne w sytuacji, gdy musisz szybko rozpocząć lub zoptymalizować promocję firmy w Internecie.

Jako że piszę przede wszystkim o social media, to i zbiór jest tendencyjny pod tym kątem. Wierzę jednak, że media społecznościowe to kanały z najniższą barierą wejścia, gdy mowa o kampaniach płatnych. Korzystamy w końcu z Facebooka i Instagrama na co dzień.

Kosztowo to również efektywne media.

Nie przedłużając więc – oto zestaw artykułów przydatnych dla osób, które chcą rozpocząć lub wzmocnić reklamę swojej firmy w Internecie:

 

Promocja firmy w Internecie – polecane artykuły

Reklama na Facebooku z małym budżetem – masz maks 500 zł. Jak je efektywnie wykorzystać? O tym w tekście.

Reklama na Instagramie – jak odpalić prostą promocję bezpośrednio z poziomu aplikacji – poradnik ze skrinami, krok po kroku!

Reklama na Facebooku dla lokalnej firmy oraz Reklama lokalna na Facebooku  – jak promować biznes w swoim mieście.

Jak generować leady na Facebooku? – format pozyskiwanie kontaktów pomoże Ci zdobyć kontakty do osób zainteresowanych Twoimi usługami lub produktami, ewentualnie zaoferować np. kupony rabatowe w zamian za dane.

Co publikować na Linkedin? – jeżeli to dla Ciebie ważny kanał, oto garść inspiracji.

Reklama na Messengerze – jak skonfigurować reklamę, która będzie kierowała bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Uruchamiasz reklamę, klienci piszą do Ciebie i składają zamówienia bezpośrednio przez Messengera.

Jak promować restaurację na Facebooku? – coś dedykowanego branży gastro.

 

Porady dla zaawansowanych

Checklista wdrożenia konta reklamowego – znajdziesz tu inspirację dla tworzenia grup docelowych na Facebooku i Instagramie.

Generowanie leadów na Linkedin – analogiczna forma do pozyskiwania kontaktów na Facebooku, tylko na biznesowym portalu. Poradnik krok po kroku.

 

I na koniec dla tych, którzy nagle muszą – i zastanawiają się jak zacząć pracować zdalnie – kilka porad ode mnie z perspektywy osoby, która zarządza całkowicie zdalną agencją marketingową.

Powodzenia i do przeczytania!

Artur Jabłoński