Co robiliście w Internecie przed Facebookiem?

Media społecznościowe, przynajmniej te wąsko pojęte, czyli serwisy typu Facebook czy Twitter to całkiem młody wynalazek. Wszystkie te strony wrosły w moje życie tak bardzo, że dziś ciężko mi już sobie wyobrazić bez nich dzień. Mam je zawsze otwarte w przeglądarce i nieustannie aktywne na komórce. Krok dalej jest już tylko Facebook Home, ale moja przygoda z nim trwała krótko.

Wczoraj przed zaśnięciem rozmyślałem nad tym, jak dużo czasu na nich spędzam. Poza czytaniem newsów, to moja podstawowa forma aktywności w sieci. Doszedłem do wniosku, że gdyby nagle zniknęły nie wiedziałbym co w tym Internecie robić.

Tymczasem moje sieciowe ja jest o wiele lat starsze niż portal Zuckerberga. Kiedyś też potrafiłem spędzać przed monitorem długie godziny. Co wtedy zrobiłem? Musiałem się długo zastanawiać, by wyłuskać z pamięci kilka adresów i aktywności. Czy to ja jestem aż takim sklerotykiem, czy też media społecznościowe tak mocno zrosły się dla mnie z pojęciem Internetu jako takiego?

Proponuję więc Wam analogiczną wyprawę do dawnych (lepszych?) czasów. Podzielcie się w komentarzach swoim internetowym życiem sprzed ery Facebooka.

Jeśli o mnie chodzi, to na pewno dużo siedziałem na forach internetowych. Głównie o tematyce Gwiezdnych Wojen i gier komputerowych. Poza tym sporo ircowałem. Grałem w różne PBFy – Playable By Forum RPG, gdyby ktoś nie kojarzył. Za cholerę nie pamiętam, co jeszcze. Liczę, że Wasze historie odświeżą mi pamięć.

Do przeczytania!

Artur