Share Week 2014, czyli blogi, które polecam

Share Week to inicjatywa Andrzeja Tucholskiego, w założeniach podobna do Blog Day. Jej celem jest promowanie wśród swoich czytelników ciekawych blogów. Drugi rok z rzędu z radością włączam się w tę akcję. Poniżej znajdziesz kilka blogów, które czytam regularnie i  z czystym sumieniem polecam.

Design Your Life – blogów lajfstajlowych i pochodnych raczej nie czytam. Nie znajduję tam treści dla siebie. Trafiam sporadycznie na teksty, które polecają znajomi lub z wyszukiwarki po wpisaniu mniej lub bardziej konkretnych pytań. Jednym z niewielu blogów o tej tematyce, na który regularnie zaglądam jest blog Aliny Moskwy. Uwiódł mnie estetyką. Znajdziecie tu różnego rodzaju poradniki, DIY (świetny organizerokalendarz międy innymi!), pomysły na aranżację wnętrz, itd. Warto zaglądnąć.

Kłosiński.net – Jacek za często nie pisze (choć ostatnio się pod tym względem poprawił), ale jak już coś napisze, to czyta się od deski do deski. Jak sam określa, jego blog jest “dla nacji kreacji”, co oznacza, że coś dla siebie znajdą tam wszyscy związani z szeroko pojetą branżą kreatywną – od designerów po marketingowych analityków. Na szczególną pochwałę zasługuje cykl “malinki”, czyli linki do ciekawych internetowych źródeł wiedzy, artykułów, itd. Poza tym chciałbym mieć tak ładnego bloga jak on.

Muszkieter – chyba najmłodszy stażem blog wśród polecanych przeze mnie, ale z pewnością godny uwagi. Damian ma głowę na karku i nie bawi się w półśrodki. Ma zdrowe podejście do całego blogowego środowiska (życia w ogóle) i patrzy na nie z dystansem. Pomaga poznać inny punkt widzenia na wiele spraw, które wydawałoby się są przez wszystkich oceniane jednoznacznie.

Mark Manson – blog o psychologii związków międzyludzkich oraz samorozwoju. Nie ma tu jednak słodzenia. Manson pozbawia nas złudzeń na temat swojej wartości czy dojrzałości emocjonalnej w mgnieniu oka. Ma przy tym fascynujący styl, od którego osobiście nie mogę się oderwać. Jeżeli chcecie go poczytać, zarezerwujcie sobie wolny wieczór, bo będziecie skakać z tekstu na tekst, a wywody Marka do krótkich nie należą.

 Jako organizator Toruń Blog Meeting nie mogę też przegapić okazji i polecić przynajmniej dwójki blogerów z kujawsko-pomorskiego, których uważam za godnych uwagi.

– Azyl dla królików – W ubiegłym roku szykowałem dla lokalnej “Gazety Wyborczej” zestawienie blogów z regionu. Z niebytu wygrzebałem malutki wówczas blog prowadzony przez autorkę fundacji ratującej chore i porzucone królki. Kasia Stosio-Witczak chwyciła mnie nim i swoją inicjatywą za serce. Dziś jest finalistką Bloga Roku i kibicuję, żeby wygrała w swojej kategorii.

Blondynka CC – blogi motoryzacyjne to w zasadzie nisza, a co dopiero blogi prowadzone przez kobiety! Kasia za kółkiem czuje się lepiej niż ja przed laptopem, w dodatku nie boi się budzić kontrowersji swoimi opiniami na temat aut, umiejętności polskich kierowców i wszystkiego, co z tym związane.

Tyle ode mnie. Teraz mam prośbę do Ciebie. Dobrych blogów nigdy dość. Zostaw w komentarzu link do jakiegoś, którego polecasz. Może wspólnie stworzymy naprawdę ciekawą listę!

Do przeczytania,

Artur Jabłoński