Toruń Blog Meeting – relacja

Udało się!

Pierwszy Toruń Blog Meeting za nami. Okazało się, że kujawsko-pomorskie jednak istnieje na mapie polskiej blogosfery. Zabierając się za organizację byłem pełen obaw i przyznam szczerze – sądziłem, że spotkamy się co najwyżej we trójkę, z Arturem i Pauliną, marudząc na brak aktywnych blogerów w regionie. Myliłem się!

W szczytowym momencie spotkania obecnych było 12 blogerów. 5 nie dotarło. Jest nas więc całkiem sporo!

Zebraliśmy się w Krajinie Piva. Spotkanie miało charakter raczej zapoznawczy, stąd i nieformalna miejscówka. Traktuję je jako wstęp do wspólnie rozwijanych przez zintegrowaną grupę projektów. Chciałbym, żeby Toruń Blog Meeting przerodziło się w cykliczne spotkanie osób związanych z blogosferą (znacie kogoś z branży, kto mógłby w tym pomóc? – skierujcie go do mnie, dzięki z góry!). Nie mam ogólnopolskich ambicji (jeszcze!), jeśli chodzi o rangę wydarzenia – ale kto wie, może uda się wycisnąć z niego jak najwięcej!

Najważniejsze, że sama idea spotkała się z pozytywnym przyjęciem i jest wola w narodzie, by się zaangażować. Teaserując nieco: myślimy o warsztatach, prelekcjach, całej profesjonalizującej otoczce. Oczywiście nie zapominając o funie, który jest w tym najważniejszy! Póki co, wiadomo, że będziemy się spotykać cyklicznie co miesiąc i wspierać nawzajem na ścieżce kariery ;)

Razem z drugim Arturem (NewCreative.pl) z zazdrością słuchaliśmy o liczbie odsłon polskiej encyklopedii memów.[/caption]

Jak świetnie zauważył Kominek w swojej relacji z Blog Forum Gdańsk, polska blogosfera jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i dzięki temu, póki co, nikt ze sobą nie walczy, wszyscy się nawzajem wspierają. Może za kilka miesięcy/lat skoczymy sobie do gardeł? Wszystko przed nami, na razie jeszcze cieszymy się własnym towarzystwem.

Jeśli masz ochotę się przekonać, jak piszą blogerzy z kujawsko-pomorskiego, to tutaj masz listę (nie)obecności z poniedziałkowego spotkania. Tematyka poszczególnych blogów jest mocno zróżnicowana, ale znaleźliśmy wspólny język. Obok siebie siedli koneser i tester piwa, autor polskiej encyklopedii memów, kolekcjonerka pocztówek, fanatyczka kosmetyków czy taka marketingowo-kulturowa maruda jak ja :) Jest co czytać, każdy znajdzie coś dla siebie. Może na następnym spotkaniu siądziesz razem z nami?

Do przeczytania!

Artur

PS: Zdjęcia autorstwa przewijającej się w tekście Pauliny :) Thx!