Twitter – przydatne narzędzia dla community managera

Choć Twitter nie jest w Polsce szczególnie popularny (nad czym boleję), to marki coraz śmielej sobie na nim poczynają (co mnie cieszy).

Być może sam również prowadzisz firmowy profil na tym portalu. Przedstawię Ci więc kilka narzędzi, z których korzystam, a które pomagają lepiej ogarnąć ten kanał – tak prywatnie, jak i zawodowo.

1) Tagboard 

Hashtagi to język internetu. Najlepiej zadomowiły się właśnie na Ćwierkaczu, ale równie dobrze radzą sobie na Instagramie czy Google+. Z lekką nieśmiałością wchodzą na Facebooka.

Problem pojawia się, kiedy trzeba śledzić konkretny hashtag na wszystkich tych profilach. Tutaj wkracza Tagboard, który to umożliwia. Dodatkowo z jego poziomu możemy odpowiadać na konkretne wiadomości. Oszczędność czasu i wygoda.

2) Tweriod

Zastanawiałeś się kiedyś, w jakie dni i o której godzinie Twoje tweety docierają do największej liczby osób? Na pewno takie dane by Ci się przydały, by lepiej komunikować się ze społecznością. Zaloguj się do projektu Tweriod, a otrzymasz na mejla dokładnie taką analizę dla swojego konta.

3) IFTT

Narzędzie, którego użyteczność daleko wykracza poza Twittera, ale w jego kontekście o nim opowiem. Zasada jest prosta: definiujemy prostą akcję opartą na wynikaniu. Jeżeli stanie się a, to stanie się b, a Ty oszczędzisz czas na pierdołach, o których nie chce się pamiętać.

Chcesz, żeby zdjęcie profilowe na Twitterze automatycznie ulegało zmianie na to, które zaktualizowałeś na Facebooku? Możesz to zdefiniować. Chcesz, żeby dodanie tweeta z linkiem do ulubionych przesyłało go również do Pocketa? Da się zrobić. Podobnie wiele innych rzeczy. Szczegółową listę znajdziesz tu.

4) Hootsuite

Kolejny kombajn, ale w moim przypadku służy tylko do ogarniania Twittera. Osobiście męczy mnie ciągłe przełączanie się między ekranem głównym, interakcjami oraz hashtagami/listami, które śledzę. Ciebie też? Teraz wyobraź sobie, że możesz je sobie ustawić jako pięć osobnych feedów ułożonych obok siebie i aktualizowanych w czasie rzeczywistym. To właśnie Hootsuite.

5) Twiangulate

Jak szybko sprawdzić czy dwaj użytkownicy śledzą te same konta? Docierają do tych samych userów? Jaki zasięg mają ich poszczególne sieci społeczne, a co za tym idzie, który z nich jest bardziej wpływowy? Z jakich słów kluczowych korzystają? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź za pomocą Twiangulate.

Chcesz więcej wiedzy na temat Twittera? Wspólnie z Infolia.pl przygotowałem szkolenie wideo, z którego dowiesz się wszystkiego: od zakładania konta przez prowadzenie komunikacji po tworzenie i optymalizację reklam. Polecam!

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

 

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: