Urodziny bloga + konkurs!

urodziny blogaDziś mija rok od pojawienia się pierwszej notki na blogu.

Pamiętam dokładnie uczucia, które mi towarzyszyły, gdy zaczynałem pisać. Czy wytrwam? Czy kogokolwiek zainteresuję?

W pierwszą rocznicę mogę nie bez satysfakcji odpowiedzieć sobie twierdząco na oba pytania.

To niby tylko rok, a sporo się w moim życiu wydarzyło właśnie dzięki blogowi. Złapawszy bakcyla, zacząłem szukać kontaktu z innymi blogerami z okolicy. Tak narodził się Toruń Blog Meeting. Jako że piszę o marketingu i nowych mediach, złapałem większy kontakt z samą branżą. Za mną również pierwsze współprace z firmami i kilka publicznych wystąpień (najbliższe już we wtorek na Welcome Festival).

Sam blog również się zmienił. Z subdomeny wordpress.com przeniosłem się kwartał temu na swoje, dochrapując się profesjonalnej oprawy.

Kto dzisiaj pamięta, że pierwotnie ten blog miał traktować o czymś zupełnie innym!

Wiele razy słyszałem zarzuty pod adresem nazwy. Fakt, Jeszcze Jeden Blog z marketingiem się nie kojarzy. Ale powstała ona w momencie, gdy miałem zamiar pisać bardziej lajfstajlowo. Pierwsze notki obok przemyśleń na temat filozofii mediów społecznościowych dotyczyły seriali. Zaczynałem od wpisu poświęconego… Breaking Bad i Californication.

Ale szybko zrozumiałem, że to właśnie marketing jest tą jedyną tematyką.

Ten wpis jest dla Ciebie, mój drogi czytelniku/czytelniczko. Cieszę się, że regularnie tu zaglądasz. Nawet jeśli muszę Ci przypominać o swoim istnieniu przez fejsa czy jakiś inny kanał. Jestem tu dla Ciebie i to Twoje lajki, komentarze, gesty uznania są dla mnie podziękowaniem za pracę, którą wkładam w tego bloga. Mam nadzieję, że będziesz/pozostaniesz tu częstym gościem.

A żeby się nam wszystkim dobrze świętowało, konkurs! Wydawnictwo Onepress również cieszy się z mojego prywatnego święta i ufundowało trzy książki:

– “Marketing internetowy. Szybkie łącze z klientami” Jona Reeda

– “Strategia reklamy marki, produktów i usług. Wydanie II rozszerzone” Agnieszki Dejnaki

– “Zaufanie 2.0. Jak wywierać wpływ, zdobyć lojalność klientów i kreować markę” Chrisa Brogana i Julien Smith

Co zrobić, by dostać jedną z nich? To proste! Należy napisać w komentarzu, dlaczego chciałoby się ją mieć.  Dostaną je najlepsze/najbardziej kreatywne uzasadnienia. Macie czas do niedzieli – wtedy wybiorę zwycięzców.

Do przeczytania!

Artur Jabłoński