Wdrożenie konta reklamowego na Facebooku – CHECKLISTA

Wdrożenie konta reklamowego na Facebooku to sam początek prac z nowym projektem czy klientem. Jeżeli robi się to pierwszy raz, nie wiadomo, od czego zacząć. Za 50-tym z kolei łatwo coś pominąć przez nieuwagę.

Dlatego przygotowałem checklistę w PDF (idealna do wydrukowania lub zapisania na dysku!), dzięki której już nigdy nie zapomnisz o żadnym ważnym elemencie konfiguracji na początkowych etapach pracy z nowym kontem reklamowym na Facebooku.

Kocham checklisty (tudzież pokochałem). Procedury i kroki do wykonania kojarzą się z nudą, ale nie ma w tym prawdy. Dobrze przygotowane ułatwiają pracę i pozwalają uniknąć prostych, głupich błędów, których winowajcą jest pośpiech czy nieuwaga.

W digitalk jesteśmy obecnie właśnie na etapie wdrażania wielu takich list kontrolnych.

Jedną z nich jest właśnie prosta checklista najważniejszych kroków przy konfiguracji nowego konta reklamowego na Facebooku.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie zapomniał wprowadzić danych rozliczeniowych (i pożegnał się z fakturą za dany miesiąc) czy utworzyć grupy docelowe (przez co opóźnił sobie start kampanii). Nikt? No właśnie.

Dokument podzieliłem na kilka sekcji – od rzeczy czysto organizacyjnych (dane rozliczeniowe, struktura konta) przez ustalenia wewnętrzne w firmie czy z klientem (na przykład UTMy) po podpinanie zasobów (piksel, katalogi) oraz tworzenie najczęściej wykorzystywanych grup docelowych.

Chcesz otrzymać dostęp do dokumentu? Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, a dzięki temu po kilku chwilach wyląduje on w Twojej skrzynce.

Nie jestem spamerem – wysyłam jednego mejla na tydzień – ani nachalnym sprzedawcą (każdy list jest wypełniony merytoryczną treścią).

Daj szansę, będzie fajnie! :)


Jeśli już jesteś na mojej liście, odbierz koniecznie najnowszy odcinek newslettera – znajdziesz tam link do bezpośredniego pobrania checklisty. Dzięki niej wdrożenie konta reklamowego na Facebooku będzie dla Ciebie zdecydowanie sprawniejsze i z pewnością nic ważnego Ci nie umknie.

Do przeczytania!

Artur Jabłoński