Jak zarządzać czasem pracy? Grywalizacja pomoże, czyli poznaj Habit RPG!

Wiesz jak ciężko czasami zmusić się do pracy. Czy mowa o obowiązkach w korporacji, czy o własnych projektach – bywają chwile, w których robota się po prostu rozłazi. Z pomocą przychodzą liczne aplikacje do zarządzania zadaniami.

Pewnie znasz ich mnóstwo. Sam przetestowałem kilkanaście. Any.do, Wunderlist, itd. – instalowałem i testowałem je wszystkie.  Żadna mnie nie porwała. Zabrakło celu innego niż satysfakcja z kontroli nad swoimi obowiązkami.

Twórcy wymienionych aplikacji stopniowo odkrywają potęgę nagród i grywalizacji. Wprowadzają drobne tego typu elementy. Inni są już parę kroków dalej. Dla wielbicieli mechaniki gier powstał HabitRPGTo narzędzie do zarządzania zadaniami, w którym rozwijasz własną postać, zdobywasz punkty doświadczenia, rywalizujesz ze znajomymi. Wszystko po to, by wyrabiać dobre nawyki i lepiej organizować swój czas.

Pomysł jest prosty. Wykonujesz swoje obowiązki (część codziennych, część unikalnych) i zdobywasz w ten sposób punkty doświadczenia. Jeśli uzbierasz ich odpowiednio dużo, możesz odblokować przedmioty dla swojej postaci lub realne nagrody, które sam ustalisz: na przykład zasłużony seans odcinka ulubionego serialu. Jest o co walczyć, prawda?

Fenomenalnym elementem jest… system kar! Od dawna czekałem, aż któraś aplikacja użyje kija zamiast samej marchewki. Jeśli nie wywiążesz się z narzuconych sobie obowiązków, stracisz punkty życia. Jeśli stracisz ich zbyt wiele, Twoje statystyki spadną i cofniesz się w rozwoju. Osobiście uważam, że kary w aplikacjach do zarządzania zadaniami mają przyszłość. Mnie motywują.

Największym problemem z narzędziami do zarządzania zadaniami jest stosowanie się do wybranych samodzielnie ograniczeń. Czy elementy RPG pomogą przezwyciężyć ten problem? Wypróbuj Habit RPG i daj znać, czy tak jest!

Do przeczytania,

Artur Jabłoński

Przeczytaj także inne wpisy z kategorii Social Media: