Kurs online – Skuteczna Reklama na Facebooku i Instagramie!

[Wpis aktualizowany: październik 2021] Mój kurs online, którego tematem jest – jakby mogło być inaczej – reklama na Facebooku i Instagramie jest dostępny na rynku już od 2 lat i stale aktualizowany. Na chwilę obecną wzięło w nim udział 1937 uczestników. Ta liczba stale rośnie!

Postanowiłem, że podzielę się z Tobą kulisami pracy nad kursem i opowiem o nim nieco więcej.

 

Skąd pomysł na kurs?

Od kilku lat prowadzę szkolenia stacjonarne z reklamy na Facebooku i Instagramie – zamknięte, dedykowane konkretnym firmom. Od stycznia zacząłem również organizować samodzielnie szkolenia otwarte z tego zagadnienia. Za mną kilkanaście edycji, w których wzięło udział kilkaset osób.

Na szkoleniach pewne pytania i problemy się powtarzają. Jednocześnie nie każdy może na szkolenie przyjść – czy to ze względu na koszty lub, znacznie częściej – czas. Niektórzy też nie lubią tego typu formy nauki – jeden, dwa dni intensywnej pracy wolą zamienić na spokojne zapoznawanie się z materiałami we własnym tempie.

Przez tę drugą grupę bardzo często byłem pytany “dlaczego nie wypuścisz swojego kursu online o skutecznej reklamie na FB i IG?”. Pomyślałem, że dlaczego by nie. A ze mną sprawa jest prosta – zapaliłem się do tego pomysłu.

 

Ile trwały prace nad kursem?

Pomysł na kurs długo we mnie dojrzewał. Na poważnie wziąłem się za niego w wakacje 2017.

Zacząłem od spraw technicznych – wyboru platformy. Stanęło na WP IDEA i, póki co, jestem ze swojego wyboru zadowolony. Korzysta z niej wielu moich znajomych, którzy tworzą własne kursy i to właśnie oni mi ją polecili.

Platforma pozwala mi śledzić na bieżąco postępy uczestników i podglądać, jak im idzie. To ważne – jeżeli zauważę problemy w którymś z modułów, będę miał szansę zainterweniować!

Przede wszystkim jednak platforma pozwala na stały rozwój kursu. Regularnie dokładam do niego nowe materiały: lekcje omawiające zmiany, które Facebook wprowadza bądź zapisy organizowanych przeze mnie webinarów.

Dzięki łatwej w obsłudze platformie jest to szybkie i wygodne, a uczestnicy mogą cały czas cieszyć się nowymi treściami.

 

Dla kogo jest ten kurs?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Jednocześnie najtrudniej na nie odpowiedzieć. Wytłumaczę, opisując, jak jest skonstruowany.

Kurs prowadzi krok po kroku przez wszystkie funkcje reklamowe Facebooka. Zaczynamy od rzeczy dla początkujących, jak omówienie panelu czy poszczególnych celów reklamowych. Odpowiadam na pytania takie jak:

  • czym są cele reklamowe? Dlaczego jest ich aż tyle?
  • Jak wybór celu wpływa na wyniki reklamy i jej optymalizację?
  • Do czego służą poszczególne cele i które wybrać w konkretnych sytuacjach?

Potem stopniowo wchodzimy w coraz bardziej zaawansowane rzeczy. Nawet osoby średniozaawansowane, które regularnie puszczają kampanie, znajdą tu coś dla siebie.

Jak to możliwe? Ponieważ omawiając każdą z opcji, dzielę się wskazówkami optymalizacyjnymi i swoimi doświadczeniami z prowadzonych kampanii. Nie jestem jedynie szkoleniowcem, wręcz przeciwnie – prowadzę kampanie dla wielu klientów, od B2B po duże e-commerce’y odzieżowe.

Mam również własną agencję e-marketingowądigitalk – i wraz z kilkudziesięciu osobowym zespołem obsługujemy ponad 100 klientów właśnie w zakresie reklam na Facebooku, w Google, itd.

Mam więc ogląd na to, jak wyglądają koszty, wyniki i sprawdzone ustawienia w różnych branżach – tą wiedzą dzielę się więc z kursantami. 

Kiedy jest się osobą doświadczoną, nauka wygląda nieco inaczej – zamiast krok po kroku wdrażać się w jakiś system, w którym wszystko jest nowe, szuka się drobnych sztuczek – metod optymalizacji. A czasami to właśnie drobne zmiany robią największe różnice w wynikach.

W kursie jest cała sekcja poświęcona wyłącznie dla takich osób, które szukają małych zmian z potencjałem na duże zwroty. To dlatego, że wiem, jak trudno znaleźć w sieci dobre materiały dla zaawansowanych.

Natomiast kurs jest tak przygotowany, żeby osoba, która nigdy nie puściła ani jednej reklamy na Facebooku i Instagramie mogła się krok po kroku nauczyć, jak to robić właściwie i z korzyścią dla swojego biznesu – czy będzie to sklep internetowy, czy też blog, który pragnie wypromować.

Czego po kolei uczy kurs?

co jest w kursie online skuteczna reklama na facebooku

Kurs składa się z 7 modułów, na które składa się 48 lekcji – łącznie ponad 7 godzin materiałów wideo o długości od kilku do kilkudziesięciu minut.

Każdy z modułów jest poświęcony innemu kluczowemu elementowi kampanii reklamowych na Facebooku.

Moduł pierwszy koncentruje się na strukturze i celach kampanii. Wybór celu ma kluczowe znaczenie dla wyników. Nie zawsze te najbardziej oczywiste wybory są najlepsze. Przykładowo: najwięcej konwersji wcale nie musi gwarantować cel “Konwersje”, a najwięcej wyświetleń wideo – opcja “Wyświetlenia wideo”. Dużo zależy od etapu kampanii.

 

Moduł drugi to Zestaw Reklam – tutaj krok po kroku omawiamy wszystkie ustawienia. Od kierowanie reklamy na kilometr wokół dowolnego miejsca na planecie po wpływ wyboru stawki (ręczna czy automatyczna?) na liczbę wyświetleń czy koszty reklamy. Brzmi trudno? Spokojnie, do ogarnięcia!

 

Moduł trzeci omawia grupy niestandardowych odbiorców – najpotężniejszy mechanizm kierowania reklam dostępny na Facebooku. Z tych lekcji dowiesz się, jak docierać do osób, których mejle udało Ci się zebrać czy na przykład takich, którzy byli aktywni… pod Twoimi reklamami. Reklamy kierowane na grupy niestandardowe są zazwyczaj dużo skuteczniejsze i tańsze niż kierowane wyłącznie po zainteresowaniach, więc warto poznać ten moduł.

 

Moduł czwarty to ukochany przez wszystkich temat piksela Facebooka. Co tu dużo mówić – dowiesz się, jak go poprawnie zainstalować, jakie strategie sprzedażowe pozwala wdrożyć i jak zweryfikować poprawność zbieranych przez niego danych. Od wtyczek do WordPressa po Google Tag Managera – czekają gotowe filmiki instruktażowe.

 

Moduł piąty skupia się na kreacji. Z niego dowiesz się, co to właściwie znaczy skuteczny tekst oraz grafika. Lekcje omawiają przykłady dobrych i złych kreacji z kampanii, które prowadziłem lub z którymi się zetknąłem. Uczą, jak pisać, by chcieli klikać oraz jak projektować bannery reklamowe.

 

Moduł szósty to optymalizacja. Puścić reklamę to jedno – umieć ją ocenić i poprawić to drugie. Z tego modułu dowiesz się, na co warto patrzeć – czym róznią się od siebie poszczególne wskaźniki. Którymi z nich warto się przejmować, a którymi mniej (na przykład uwielbianym przez wielu Współczynnikiem Trafności). Dowiesz się też, jak zanalizować, kto i kiedy klikał w Twoją reklamę i jak wyciągnąć ze swojej strony i fanpage’a informacje o swojej grupie docelowej.

 

Moduł 7 to zmiany, nowości, triki – Facebook dynamicznie się zmienia i trzeba być na bieżąco. Dlatego w tym module regularnie pojawiają się dodatkowe treści, które omawiają zmiany z ostatnich tygodni i ich wpływ na kampanie.

 

Całkiem sporo, prawda? Powiem tak – same konkrety. Po ukończeniu kursu będziesz wiedzieć, jak tworzyć skuteczne reklamy na Facebooku i Instagramie, dobierać grupy docelowe i jak analizować uzyskiwane wyniki, by były z czasem jeszcze lepsze.Skuteczna reklama na FB i IG

 

Aktualizacje kursu

Facebook dynamicznie się zmienia. Dlatego i treść kursu regularnie się zmienia.

Na bieżąco pojawiają się nowe cele reklamowe, metody optymalizacji i inne, przydatne (bądź nie!) opcje.

Kursanci są o tym wszystkim informowani. W kursie będą pojawiać się nowe filmy wideo, dodatkowe i już bezpłatne. I nie tylko.

Tylko w ostatnim miesiącu dodałem 3 nowe lekcje, a plany mam już na kilkanaście kolejnych. Pomysły wychodzą najczęściej od samych kursantów, którzy zgłaszają, czego chcieliby się dowiedzieć.

 

Kurs to nie wszystko – dedykowana grupa

Moją ambicją od początku było stworzyć kurs, który jest czymś więcej niż tylko zapisem wideo moich wywodów. W nauce najważniejszy jest feedback i kontakt z nauczycielem. Dlatego właśnie obok kursu przygotowałem dedykowaną grupę, do której zaproszenie otrzymują wszyscy uczestnicy.

Grupy na Facebooku są teraz bardzo popularne – sam mam jedną, która zbliża się powoli do 20 tysięcy członków. Jednak im większa grupa, tym trudniej się pracuje. Trudniej uzyskać odpowiedź na swoje pytanie.

Tymczasem dedykowana grupa kursu to już inny poziom.

Do tego są to wyselekcjonowane osoby, które chcą się uczyć, wymieniać doświadczeniem i, co najważniejsze, same prowadzą kampanie. W tym gronie nie tylko ja pomagam uczestnikom – oni sami sobie pomagają nawzajem! I to jest fajne.

Ponadto grupa daje możliwość dzielenia się nowinkami ze świata reklamy na Facebooku i Instagramie. Chcę, by kursanci nie pozostawali z “gołym” materiałem wideo.

 

Jak wygląda kurs od środka?

Zakup kursu online to deklaracja zaufania do autora – dlatego jestem wdzięczny każdej osobie, która już się na ten krok zdecydowała – a jest tych osób już blisko 2000!

Być może jednak dopiero rozważasz kupno i chcesz wiedzieć więcej o kursie, zanim się zdecydujesz.

Przygotowałem wideo, które może Ci pomóc podjąć decyzję – omawia, jak wygląda kurs od środka.

 

 

To tyle ode mnie! Jeżeli masz jakiekolwiek pytania na temat kursu, napisz do mnie – odpowiem na każde. Zależy mi na zebraniu grupy super ludzi, która chce się dokształcić w tym temacie i zwiększyć efekty swoich działaniach reklamowych na Facebooku.

A jeżeli ten tekst przekonał Cię do zakupu, to skieruj swoje wirtualne kroki na tę stronę.

 

Dobrego dnia!

Artur Jabłoński