-->

Reklama na mapie Google

Dla wielu internautów wirtualny świat zamyka się tylko na wyszukiwarce Google. W 2019 roku jej udział na rynku wynosił 92,96 proc. w skali świata, w Polsce natomiast aż 98,38 proc. Dlatego właśnie mnóstwo przedsiębiorców wykorzystuje Google do promocji biznesu. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest stworzenie reklamy na mapie Google. Chcesz zyskać nowych klientów? Zadbać o reputację? Zwiększyć swoje zasięgi? Jeśli tak, poznaj znaczenie tej formy autoprezentacji!

Reklama na mapie Google – co to jest? 

Reklama na mapie Google zapewnia mocną pozycję na lokalnym rynku. Dzięki niej Twoja firma jest widoczna w sieci zarówno dla okolicznych mieszkańców, turystów, jak i osób będących tylko przejazdem.

Jak wygląda w praktyce? Obrazując na konkretnym haśle: po wpisaniu „studio nagrań Warszawa”, użytkownikowi wyświetli się wirtualna wizytówka firmy z podstawowymi danymi.

Reklama na mapie Google zachęca do kontaktu telefonicznego, buduje wizerunek przedsiębiorstwa, opisuje usługi, przedstawia dane, może doprowadzić klientów pod drzwi Twojego biura. Jest gwarantem widoczności w sieci, a także zbiorem opinii i rekomendacji klientów.

 

Jak włączyć reklamę na mapie Google? 

By reklama na mapie Google była możliwa i jak najbardziej skuteczna, musisz:

  • ustawić i zaktualizować wizytówkę Google Moja Firma,
  • włączyć rozszerzenia lokalizacji na swoim koncie Google Ads,
  • skorzystać z opcji kierowania na lokalizację oraz stawki według lokalizacji,
  • wykorzystać odpowiednie słowa kluczowe do promocji biznesu.

O co pokrótce chodzi w powyższych podpunktach?

Wizytówka Google Moja Firma

Google Moja Firma pozwala bezpłatnie zarządzać wizerunkiem przedsiębiorstwa – w tym na mapach.

Jeśli chcesz zacząć korzystać z tej funkcji, musisz się zarejestrować w Google Moja Firma i uzupełnić profil: wpisać adres firmy określić czy chcesz, by Twoja lokalizacja wyświetlała się w Mapach Google (po to to robimy, hej!). Do uzupełnienia jest jeszcze kategoria działalności, dane kontaktowe, a na końcu opcja weryfikacji.

reklama_na_mapie_google

Firmę w Mapach dodasz na trzy sposoby. Po zalogowaniu:

  • wpisz jej adres na pasku wyszukiwania i potwierdź przyciskiem „Dodaj swoją firmę”,
  • prawym przyciskiem myszy zaznacz wybrane miejsce na mapie i zatwierdź „Dodaj swoją firmę”,
  • kliknij menu w lewym górnym rogu i zaznacz „Dodaj swoją firmę”.

Następnie działaj według podanych instrukcji.

Ok, profil na mapie już mamy. To co z tą reklamą?

 

Rozszerzenia lokalizacji w Google Ads a reklama na mapie Google

Reklamę w Google Maps konfiguruje się na poziomie Google Ads – to tak naprawdę reklamy  „wyszukiwarkowe”, odpwiednio zaprezentowane. To dzięki nim użytkownicy sprawniej odnajdą Twoją firmę. W reklamach wyświetla się jej adres, mapa lokalizacji oraz odległość.

Obecność jako reklama na mapie Google jest możliwa za pomocą tak zwanego rozszerzenia, czyli dodatkowej opcji dostępnej na poziomie konfiguracji samej reklamy, o której zaraz powiemy.

Co to oznacza? Żeby wyświetlać reklamę na mapie Google, potrzebujesz reklamy w wyszukiwarce. Co za tym idzie, przed Tobą cały proces konfiguracji takiej reklamy.

Wyświetlanie reklamy osobom w konkretnej lokalizacji oraz wspomniane już rozszerzenie lokalizacji to tylko jedna z opcji. Przed Tobą szereg decyzji co do:

  • stawki i budżetu na reklamę,
  • słów kluczowych lub innych metod targetowania odbiorców,
  • tekstu samej reklamy w wyszukiwarce.

Dziś nie będziemy się na nich skupiać – być może poświęcę im osobny wpis przy innej okazji. Mam już kilka wpisów na temat reklamy Google Ads i tam Cię odsyłam.

Najważniejszym z punktu widzenia Google Maps ustawieniem są wspomniane rozszerzenia. Konfiguruje się je na poziomie kampanii:

reklama google maps rozszerzenia

Najprostszym rozwiązaniem będzie połączenie konta Google Ads z kontem Google Moja Firma, jeżeli jeszcze tego wcześniej nie zrobiłeś.

Łączenie google ads z google maps

 

 

Jakie korzyści płyną z reklam na mapie Google?

76% użytkowników wyszukujących produkt lokalnie, w tym samym dniu odwiedza firmę. A teraz wyobraź sobie, że nie masz reklamy na Mapie Google. Ilu potencjalnych klientów możesz w ten sposób stracić!

Jak w ogóle wygląda taka reklama? Na przykład tak:

reklama na mapie google

 

Na samej mapie wyświetla się z kolei w ten sposób:

reklama google maps

Widzisz różnicę? Tak, kolor pinezki jest inny. Własnie w ten sposób są oznaczone reklamy na Google Maps.

 

Dla kogo jest przeznaczona reklama na mapie Google? 

Twoja obecność na Google Maps jest wręcz obowiązkowa, jeśli prowadzisz biznes lokalny. Ma to ogromne znaczenie dla mniejszych firm, ale duże również mogą skorzystać z tej formy autoprezentacji. Bo w końcu kto nie korzysta z map, żeby szukać usług, firm czy ciekawych miejsc w swojej okolicy?

 

Samych skutecznych reklam i do przeczytania,

Artur Jabłoński

Zobacz także te artykuły
Zobacz także te artykuły

Moja agencja

Nie potrzebujesz wymyślnych raportów, z których nic nie wynika i mętnych rozmów o postępach w projekcie, po których rozumiesz mniej niż na początku. Potrzebujesz mierzalnych wyników – leadów, wzrostu sprzedaży, itd. – oraz wiedzy, co i dlaczego dzieje się w rękach agencji z Twoją marką. Jeżeli tak jest, to dobrze trafiłeś. My budujemy z klientami relacje i dowozimy rezultaty. Sprawdź naszą ofertę.

FACEBOOK & SOCIAL MEDIA ADS
FACEBOOK & SOCIAL MEDIA ADS
GOOGLE ADS (ADWORDS)
GOOGLE ADS (ADWORDS)
SOCIAL MEDIA MARKETING
SOCIAL MEDIA MARKETING
CONTENT MARKETING
CONTENT MARKETING
LEAD GENERATION
LEAD GENERATION
KAMPANIE DEDYKOWANE
KAMPANIE DEDYKOWANE
W czym mogę Ci pomóc?

W czym mogę Ci pomóc?

Ja i moja agencja digitalk prowadzimy kampanie e-marketingowe dla firm różnej wielkości. Skupiamy się na działaniach w social media oraz reklamach PPC (Google, Fb, Instagram i Linkedin).

Chcesz zbudować kompetencje digital w swojej firmie? W tym również mogę Ci pomóc. Poprowadzę szkolenie, skonsultuję planowane działania, zanalizuję aktualne kampanie.